500 tys. blogów Microsoftu już korzysta z Wordpress

Pawel Cebula, 01-12-2010 | Źródło: Microsoft

Microsoft poinformował użytkowników platformy Windows Live Spaces, że z początkiem marca 2011 roku zostanie ona zamknięta. Użytkownicy otrzymali możliwość bezproblemowej migracji na Wordpressa.

 

Na tę chwilę migrację na Wordpressa zakończyła już grupa 500 tysięcy użytkowników. Całkowita liczba blogów, które funkcjonują w ramach Windows Live Space szacuje się mniej więcej na ok. 30 milionów. Największa fala przenosin będzie miała miejsce w ciągu ostatniego miesiąca - do tego czasu wszyscy użytkownicy, którym zależy na swoim blogu powinni przejść na Wordpressa.

 

Co ciekawe, zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Microsoft - kolejne 500 tysięcy użytkowników zdecydowało się na założenie nowych blogów korzystając z Windows Live ID. Widać więc, że zainteresowanie blogami w ramach tej platformy jest naprawdę duże - inną sprawą jest to, że większość blogów umiera szybko śmiercią naturalną w ciągu kilku pierwszych miesięcy.

 

Użytkownicy, którzy chcą przenieść się na Wordpressa już teraz mogą skorzystać z prostego narzędzia Messenger Connect, które w bardzo prosty sposób przeniesie wszystkie istotne informacje.

Ocena 2.62/5 (52.36%) (280 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wordpress   spaces   live   microsoft  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.