Google otworzyło sklep z ciuchami

Krzysztof Marciniak, 18-11-2010 | Źródło: thedomains.com

Google uruchomiło wczoraj stronę, za pośrednictwem której możliwe jest kupowanie odzieży i dodatków. Boutiques.com jest projektem giganta z Mountain View, który powstał dzięki przejęciu Like.com za 100 milionów dolarów.

- Sposób, w jaki kupujemy ubrania różni się znaczaco od kupowania np. kamer - w szczególności online. W modzie opinie i specyfikacje produktu są mniej ważne. Robienie zakupów bardziej polega na odkrywaniu czegoś, co pasuje do naszego gustu i jest wygodne. Internet jest znakomity do kupowania sprzętu elektronicznego, jednak nie spełnia już tak dobrze swojej roli, kiedy chcemy kupić odzież i inne drobne akcesoria - uzasadnia decyzję o uruchomieniu sklepu firma Google.

 

 

 

Google chce to zmienić. Boutiques.com to sklep bazujący na wyszukiwarce grafiki, którą potencjalny klient może w pełni spersonalizować. Może odnajdywać produkty z danej kategorii lub według producenta. Ma także dostęp do porad taste-makerów: gwiazd, stylistów, projektantów mody itp.

 

Boutiques.com uczy się gustu każdego klienta na podstawie przeglądanych wcześniej produktów i dopasowuje odpowiednie artykuły do upodobań każdego użytkownika. Witryna posiada także zaawansowane filtry, dzięki czemu można wyszukiwać produktu według gatunku, sylwetki, wzoru, koloru i rozmiaru.

Ocena 2.92/5 (58.46%) (273 głosów)
  • Śledzik
TAGI: boutiques.com   google  

Komentarze:


  • Dodał: Jacek Pluta data: 2010-11-18
    Bój się Allegro! :P


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.