Google pozwala na podgląd wyników wyszukiwania

Pawel Cebula, 10-11-2010 | Źródło: Google

Ostatnia aktualizacja wyszukiwarki Google wiązała się z wprowadzeniem funkcji Instant Search. Gigant z Mountain View udostępnił swoim użytkownikom kolejną nowość - podgląd wyszukiwanych stron.

Funkcja pozwalająca na podglądanie wyników wyszukiwania nie jest nowością - dostęp do tej opcji można było uzyskać za pośrednictwem odpowiednich dodatków zainstalowanych w przeglądarce Firefox, Safari, czy Chrome. Google uznało, że czas najwyższy wprowadzić tę funkcję jako natywną i ogólnodostępną.
 
Podgląd wyszukiwanych stron umożliwia szybkie porównywanie wyników bez potrzeby przechodzenia na stronę. Użytkownik ma możliwość zobaczenia nie tylko całej strony, ale także fragmentu, który był przez niego wyszukiwany. Dzięki temu możliwe jest łatwiejsze określenie tego, czy strona zawiera odpowiednią ilość informacji, które nas interesują.
 
Dostęp do podglądu można uzyskać np. klikając w ikonkę lupy (widoczna po prawej stronie tytułu strony wyświetlanej na liście wyników) lub najeżdżając kursorem na kolejne pozycje widoczne w ramach SERP. Podgląd jest wyświetlany po prawej stronie listy wyników.
Ocena 2.87/5 (57.43%) (257 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wyszukiwarka   serp   google   podgląd  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.