MPAA opracowało listę pirackich serwisów

Pawel Cebula, 09-11-2010 | Źródło: TorrentFreak

Amerykańskie władze skierowały dość nietypową prośbę do MPAA - chodziło mianowicie o stworzenie listy największych na świecie serwisów piracki. Jaki jest tego cel?

Czym zajmuje się MPAA i RIAA wiedzą chyba wszyscy. Organizacje te, dokładają wszelkich możliwych starań, aby osoby ściągające i udostępniające multimedia chronione prawami autorskimi zostały ukarane. Bardzo często całe przygotowania od strony procesowej przekraczają wartość strat, jakie poniósł właściciel praw autorskich.
 
Ostatnia prośba amerykańskich władz skierowana do MPAA jest jednak bardzo ciekawa. Chodziło mianowicie o przygotowanie listy serwisów, które są największym źródłem nielegalnie udostępnianych materiałów spoza Stanów Zjednoczonych. MPAA nie zwlekało zbyt długo z przekazaniem takich informacji.
 
Na liście znalazły się popularne serwisy torrentowe (Demonoid, BTJunkie, The Pirate Bay), a także hostingi plików - w tym Rapidshare, Megavideo, Megaupload i kilka innych. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że wkrótce ruszy jakaś większa akcja, której celem będzie usunięcie sporej części nielegalnie udostępnianych plików.
Ocena 2.47/5 (49.46%) (167 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.