UE chce walczyć z z cyberatakami

Pawel Cebula, 05-11-2010 | Źródło: Money.pl

Ataki cybernetyczne coraz bardziej zaczynają być traktowane jako realne zagrożenie dla funkcjonowania instytucji państwowych. Z tego powodu w Unii Europejskiej powstał pomysł projektu Cyber Europe 2010.

Cyber Europe 2010 jest inicjatywą, która ma się przyczynić do tego, że państwa członkowskie Unii Europejskiej będą w stanie lepiej się bronić przed ewentualnymi atakami cybernetycznymi. W trakcie ćwiczeń pozorowane ataki były kierowane na strategiczne usługi internetowe w UE.
 
Scenariusz całych ćwiczeń zakładał znaczące ograniczenie dostępności usług telekomunikacyjnych, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie zarówno instytucjom, jak i samym obywatelom. Wypracowane procedury mają za zadanie zredukować skutki zaistniałego ataku, a w efekcie przywrócić normalne funkcjonowanie usług.
 
Organizatorami ćwiczeń była m.in. Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji, a także władze lokalne ze wszystkich krajów członkowskich.
Ocena 2.7/5 (53.98%) (266 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.