Firesheep - niebezpieczne rozszerzenie dla Firefoksa

Pawel Cebula, 27-10-2010 | Źródło: Technollama

W Internecie spore emocje budzi ostatnio specjalne rozszerzenie stworzone dla przeglądarki Firefox, które w bardzo prosty sposób pozwala na uzyskanie dostępu do kont użytkowników korzystających z popularnych serwisów społecznościowych.

Użytkownicy przeglądarki Firefox mają do swojej dyspozycji ogromną bazę różnego rodzaju dodatków, które w sposób znaczący są w stanie zwiększyć możliwości tej aplikacji. Ostatnio wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszy się FireSheep. Ten niewielki dodatek pozwala w banalnie prosty sposób uzyskać dostęp do serwisów takich jak Facebook, Twitter, czy Flickr.
 
Twórca Firesheep postanowił pokazać wszystkim, jak słabo zabezpieczone są nasze dane, którymi się posługujemy do logowania. Dodatek ten wyciąga informacje z plików cookie użytkowników, którzy korzystają z tej samej niezabezpieczonej sieci Wi-Fi - np. w różnego rodzaju hotspotach.
 
W ten sposób wiele osób przekonało się o tym, że zabezpieczenie pod postacią protokołu HTTPS działającego wyłącznie na czas logowania nie daje nic, bo nasze późniejsze korzystanie z danego serwisu oznacza, że w pewnych warunkach dajemy innym nieupoważnionym osobom możliwość dostępu do ważnych dla nas informacji.
Ocena 2.76/5 (55.28%) (229 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.