Chiny uruchomiły swoją wersję Google Maps

Pawel Cebula, 25-10-2010 | Źródło: PB

Chiński internet jest dość hermetyczny - właścicielom popularnych serwisów i usług jest niezmiernie ciężko zaistnieć w Państwie Środka - dotyczy to także Google. W związku z tym, dość intensywnie trwają prace nad lokalnymi odpowiednikami.

Mapy Google (podobnie jak Google Earth) należą do bardzo popularnych usług - w przypadku Chin dostęp do nich jest mocno ograniczony. W związku z tym powstała idea stworzenia Map World, który ma stanowić alternatywę dla produktów tworzonych i rozwijanych przez koncern z Mountain View.
 
Sposób działania Map World jest bardzo zbliżony do Google Maps. Chińscy internauci mogą przeglądać zdjęcia i mapy, które zostały dostarczone przez Państwowe Biuro Topografii i Kartografii. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru możliwe jest wyszukiwanie różnego rodzaju punktów (np. gastronomicznych) i analizowanie warunków na drogach.
Ocena 2.51/5 (50.11%) (283 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mapy   chiny   internet   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.