WikiBhasha przetłumaczy artykuły z Wikipedii

Pawel Cebula, 20-10-2010 | Źródło: CentrumXP

Wikipedia jest jednym z najbardziej popularnych serwisów, który pozwala w łatwy i przystępny sposób uzyskać różne informacje. Microsoft udostępnił narzędzie, które pozwala na łatwe tłumaczenie artykułów z języka angielskiego.

Wikipedia w wersji anglojęzycznej oferuje internautom dostęp do prawie 3,5 miliona artykułów. W przypadku polskiej wersji użytkownicy mogą zapoznać się z treścią 737 tysięcy artykułów - jak widać różnica jest dość duża, dlatego też sporym zainteresowaniem wśród korzystających z Wikipedii może się cieszyć WikiBhasha.
 
Jeżeli społeczność optymalnie wykorzysta możliwości WikiBhasha, to prawdopodobnie wkrótce będziemy mogli zaobserwować dynamiczny wzrost liczby artykułów w pozostałych wersjach językowych Wikipedii. Wiele zależeć będzie od samych użytkowników i ich chęci dobrowolnego rozbudowywania lokalnej odsłony tej encyklopedii.
 
Z WikiBhasha można korzystać pod warunkiem, że jesteśmy użytkownikami przeglądarki Internet Explorer lub Firefox. Inną możliwością jest zainstalowanie WikiBasha jako "gadżetu" w Wikipedii. Wszelkie informacje związane z procesem instalacji dostępne są na stronie WikiBasha.org.
Ocena 2.67/5 (53.3%) (221 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.