Google wyszukuje uwzględniając lokalizacje

Pawel Cebula, 20-10-2010 | Źródło: Google

Google nadal pracuje nad rozwojem swojej wyszukiwarki. Tym razem inżynierowie z Google przygotowali użytkownikom możliwość zdefiniowania obszaru, na którym poszukiwane będzie jakieś hasło.

Do tej pory internauta wpisując w wyszukiwarce hasło będące np. nazwą jakiejś firmy, czy restauracji, otrzymywał mapkę z zaznaczonymi punktami, które wskazywały lokalizacje. Wpisując dość ogólne hasło bardzo często otrzymywaliśmy długą listę wyników, a sama mapka była pełna charakterystycznych baloników.

 
Od teraz, istnieje możliwość zawężenie obszaru poszukiwania - może to być cały kraj, albo tylko konkretna miejscowość. Kryteria te ustalane są za pośrednictwem opcji dostępnej w pasku po lewej stronie (obok innych pozycji dotyczących sposobu wyszukiwania haseł w wyszukiwarce Google).
 
Funkcja ta dostępna jest już dla użytkowników anglojęzycznej wersji Google, jednak kolejni użytkownicy korzystający z innych wersji językowych informują o tym, że i oni stopniowo otrzymują możliwość skorzystania z tej funkcji.

 

Ocena 2.73/5 (54.55%) (286 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.