Opera 11 z obsługą rozszerzeń

Pawel Cebula, 15-10-2010 | Źródło: Opera

Informacje opublikowane przez Opera Software związane z Operą 11 spotkały się ze sporym zaskoczeniem. Głównym powodem tego zaskoczenia jest fakt, że następna wersja norweskiej przeglądarki obsługiwać będzie rozszerzenia.

Opera Software od samego początku należała do obozu przeciwników wdrażania obsługi rozszerzeń w przeglądarce internetowej. Powodów może być wiele - chociażby brak bezpośredniej kontroli nad wpływem rozszerzeń na stabilność pracy przeglądarki internetowej. Okazuje się, że mimo to Opera 11 będzie obsługiwała rozszerzenia.
 
Przez pewien czas producent Opery mocno forsował rozwiązanie jakim były widżety. Prawda jest jednak taka, że w porównaniu do bardzo zaawansowanych i funkcjonalnych rozszerzeń, widżety były traktowane jak zabawki, które nie tylko nie porażały możliwościami, ale nie należały do najbardziej przyjaznych w użyciu.
 
Jeżeli zespołowi pracującemu nad rozwojem Opery uda się zachęcić programistów do dynamicznego rozbudowywania bazy rozszerzeń, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że od momentu premiery Opery 11 zacznie ona dynamiczniej zyskiwać na popularności, przyciągając osoby, które korzystały z Safari, Firefoksa, czy Chrome właśnie ze względu na elastyczną obsługę rozszerzeń.
 
Kiedy pojawi się Opera 11? Tego jeszcze nie wiadomo. Aktualnie trwają prace nad Operą 10.70, która stanowić będzie bazę dla "jedenastki", a oznacza to, że Opera 10.70 nie zostanie wydawana w wersji stabilnej.

 

Ocena 2.64/5 (52.83%) (226 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:

  • Opera 11
    Dodał: Gość data: 2011-01-09
    3 rozszerzenia i wali się ja ie, no cóż na razie przesiadka na chrome. Opery używam od od 7.6 i jeszcze nigdy nie miałem takich problemów.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.