Do lekarza zapiszesz się przez Internet

Pawel Cebula, 13-10-2010 | Źródło: CIR

O udostępnieniu możliwości m.in. dokonywania zapisów do lekarzy za pośrednictwem Internetu mówiło się od dawna. Wygląda jednak na to, że wreszcie faktycznie będzie taka możliwość, wszystko za sprawą przyjętych ustaw zdrowotnych.

Najistotniejszą nowością jest uporządkowanie kwestii związanych z dokumentacją medyczną, która skuteczna blokowała możliwość udostępnienia Polakom zapisów do wybranych lekarzy za pośrednictwem Internetu. Po dokonaniu zapisu, pacjent ma być informowany o terminie wizyty za pośrednictwem poczty elektronicznej.
 
Co bardzo istotne, uwzględniono również przesył danych pacjenta między szpitalami, a NFZ, dzięki czemu ma zostać wyeliminowane zjawisko masowych zapisów do wielu lekarzy, czy umawianie się na zabiegi w kilku różnych szpitalach.
 
Jak więc widać, wreszcie poważnie potraktowano pomysł, który ma już zastosowanie w wielu krajach na świecie i sprawuje się tam doskonale. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, to będzie to kolejna sytuacja, w której mamy możliwość załatwienia spraw za pośrednictwem Internetu, bez potrzeby opuszczania domu.
 
Pozostaje pytanie odnośnie tego, jak duże będzie zainteresowanie możliwością zapisu do lekarza przez Internet. Podobne pytania pojawiały się przy okazji uruchamiania systemu pozwalające na przesłanie swojego rozliczenia podatkowego przez Internet. W 2009 roku Polacy wysłali przez Sieć ponad 320 tysięcy deklaracji.
Ocena 2.57/5 (51.37%) (139 głosów)
 • Śledzik
TAGI: lekarze   zapisy   ustawa   pit   deklaracje   nfz   internet  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.