Google testuje samochód, który sam się prowadzi

Pawel Cebula, 11-10-2010 | Źródło: BBC

Google - za sprawą swoich inżynierów - znane jest z innowacyjnego podejścia do wielu kwestii. Sporym zaskoczeniem dla wielu osób było to, że Google przetestowało samo-prowadzący się samochód, który funkcjonuje na potrzeby Google Steet View.

Funkcja widoku ulic, która dostępna jest w ramach usługi Google Maps budzi spore kontrowersje - szczególnie wśród osób, których domy i posesje są widoczne praktycznie dla każdego internauty. Google do wykonania fotografii wykorzystuje przede wszystkim samochody i specjalne trójkołowce. 

 
Jeden z samochodów należących do koncernu z Mountain View różni się nieco od pozostałych - wszystko za sprawą kierowcy - a dokładniej jego braku. Google pomyślnie zakończyło testy samochodu, który poruszał się na terenie Kalifornii i wykonywał zdjęcia w dokładnie taki sam sposób, jak pojazd z kierowcą.
 
Toyota Prius była wyposażona była w specjalny aparat z obiektywem sferycznym zamontowanym na dachu. Dodatkowo wyposażono go w specjalne laserowe czujniki odległości, które były niezbędne do normalnego poruszania się po ulicach. Google pokłada spore nadzieje w swoich działaniach, licząc na poprawę bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenie korków.
Ocena 2.72/5 (54.48%) (297 głosów)
 • Śledzik
TAGI: samochód   street   google   view   maps   mapy  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.