Yahoo zmienia swoją wyszukiwarkę

Pawel Cebula, 07-10-2010 | Źródło: Mashable

Yahoo swojego czasu było najpopularniejszą wyszukiwarką internetową, teraz zdecydowanie prowadzi Google. Mimo to, Yahoo stale usprawnia swoją wyszukiwarkę, tak aby była ona jeszcze bardziej efektywna.

Google przyzwyczaiło nas do tego, że wpisując w pole wyszukiwania nasze zapytanie otrzymujemy długą listę wyników, które prowadzą do różnego rodzaju treści. Yahoo od teraz prezentuje nieco odmienne podejście do sposobu wyświetlania wyników. Dużo zależeć będzie od tego, jakiego rodzaju treści poszukujemy.

 
Wykonując zapytanie związane w jakiś sposób z rozrywką lub tematyką newsową, w górnej części wyświetlony zostanie specjalny obszar z horyzontalnie ułożonymi zakładkami. Naciśnięcie dowolnej spowoduje wyświetlenie określonej zawartości.
 
 
 
W przypadku, gdy wykonamy zapytanie dotyczące jakiegoś celebryty wyświetlone zostaną zakładki prowadzące do różnych artykułów, zdjęć, plików wideo i wiadomości z serwisu Twitter - wszystko będzie dotyczyło tej konkretnej osoby. Poniżej obszaru z zakładkami wyświetlana jest tradycyjna lista z wynikami.
 
Pomysł jest naprawdę niezły i pokazuje, że Yahoo jest w stanie zrobić coś, co nie będzie wzorowane na rozwiązaniu opracowanym przez Google, do którego ślepo upodabniają się pozostałe wyszukiwarki.
Ocena 2.6/5 (51.98%) (187 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wyszukiwarka   search   yahoo  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.