Większa rozdzielczość zdjęć w Facebooku

Pawel Cebula, 04-10-2010 | Źródło: Petapixel

Miesięcznie w serwisie społecznościowym Facebook publikowane są ponad 3 miliardy zdjęć, dlatego też użytkowników powinna zainteresować wiadomość, że wkrótce możliwe będzie dodawania fotografii w wyższej jakości.

Użytkownicy Facebooka bardzo chętnie publikują filmy i zdjęcia, które stanowią dość istotny element tego serwisu. Sporym problemem dotychczas było to, że dodawane multimedia były raczej niezbyt wysokiej rozdzielczości. Na szczęście zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli Facebooka wkrótce będzie można dodawać większe zdjęcia.

 
Prawdopodobnie dzięki temu zniknie problem, który uniemożliwiał niekiedy dokładniejsze przyjrzenie się poszczególnym elementom fotografii. Udostępnienie tej funkcji wiąże się również ze zmodyfikowaniem mechanizmu odpowiedzialnego za przesyłanie zdjęć z komputera użytkownika na serwery FaceBooka. Dotychczas maksymalny wymiar zdjęcia na najdłuższej krawędzi wynosił 720 pikseli, po aktualizacji będzie to aż 2048 pikseli, a więc jest dość duża. 
 
Zastanawiające jest to, czy Facebook posiada na tyle wydajną infrastrukturę, która poradzi sobie ze znacznie większym obciążeniem. Istnieje jednak poważna obawa, że przez pewien czas będą występować chwilowe problemy z dostępnością wszystkich usług.
Ocena 2.73/5 (54.65%) (370 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.