Microsoft zamyka Windows Live Spaces

Pawel Cebula, 28-09-2010 | Źródło: WindowsTeamBlog

Microsoft wśród swoich usług oferował użytkownikom również platformę blogową - Windows Live Spaces. Firma z Redmond najwidoczniej nie jest zadowolona ze swojej usługi, dlatego też proponuje użytkownikom przejście na Wordpress.com.

Windows Live Spaces obsługuje ok. 30 milionów użytkowników - wynik nie jest więc najgorszy. Niestety (dla użytkowników) Microsoft podjął stanowczą decyzję o wyłączeniu tej usługi. Osoby, które posiadają tam bloga mają możliwość przeniesienia danych na Wordpressa, który jest jednym z najpopularniejszych skryptów blogowych na świecie.

 

Microsoft dał swoim użytkownikom 6 miesięcy - po tym czasie nie będzie możliwości korzystania z bloga w ramach Windows Live Spaces. Decyzja jest naprawdę zaskakująca, bo giganci IT raczej niechętnie decydują się na tak radykalne kroki. Prawdopodobnie Microsoft postanowił wprowadzić jakieś istotne zmiany w profilu usług Live i nie przewidziano tam miejsca dla Live Spaces w obecnej formie.

 

Jeszcze ciekawsze jest to, że usługa Windows Live Spaces tworzona była przy użyciu technologii ASP.NET, z kolei Wordpress napisany jest w języku PHP, który jest pewnego rodzaju konkurentem dla technologii opracowywanej przez Microsoft.

Ocena 2.59/5 (51.73%) (271 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wordpress   spaces   live   windows   blog  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.