Apple chce zamknąć polski blog Applemania.pl

Dawid Kulbaka, 27-09-2010 | Źródło: Własne

Apple domaga się zamknięcia blogu Applemania, który od lat zrzesza tysiące miłośników tej marki. W piśmie skierowanym do wydawców amerykański producent określa funkcjonowanie serwisu jako "czyn nieuczciwej konkurencji".

Według właściciela bloga, firmy Blomedia, Apple zarzucił także serwisowi Applemania.pl wykorzystywanie znaków towarowych bez zgody korporacji. Producent telefonów iPhone domaga usunięcia wszelkich znaków graficznych przypominających jabłko, oddania domeny applemania.pl i zamknięcia bloga.

 
- Applemania nigdy nie miała na celu w jakikolwiek sposób konkurować z Apple’em, ani tym bardziej dezawuować tę markę – powiedział Jan Blisntrub, redaktor zarządający Blomedia – Dziwi nas i zaskakuje, że firma Apple domaga się likwidacji serwisu zrzeszającego jej fanów. 
 
O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. 
Ocena 2.54/5 (50.88%) (296 głosów)
  • Śledzik
TAGI: blogi   apple  

Komentarze:


  • Dodał: G data: 2010-09-27
    Bardzo mnie to zaskoczyło. Chyba ktoś w Apple wstał lewą nogą. Swoją drogą śmieszy mnie ta cała otoczka wokół iPhone, iPod etc. Płaci się tam za symbol jabłuszka na obudowie, a w rzeczywistości nic specjalnego. iPoda kiedyś kupiłem z ciekawości. I co? Działa, ale naprawdę równie dobrze funkcjonują produkty innych firm za 50% tej ceny. Na iPhone już nie dałem się skusić. Wybrałem smartfon innej firmy i nie dość, że nie gubi mi zasięgu, to nawet był troszkę tańszy. To raczej marka dla entuzjastów, przy polskich cenach ich produktów.

  • Dodał: Applewski data: 2010-09-27
    To jest dziwne. Zamiast się ciszyć, że ktoś reklamuje ich produkty to robią takie numery. Dziwe...

  • Dodał: wichrun data: 2010-09-28
    to nie jest pierwszy taki przypadek. Korporacje zaczęły walczyć z wykorzystywaniem ich marek i niestety strzelają sobie w stopę, a dokładnie w najwierniejszych fanów. Przykład: http://www.fotomaniak.pl/22997/forum-nikonorgpl-kolejna-ofiara-nikon-polska/


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.