Google usprawnia Video Chat

Pawel Cebula, 20-09-2010 | Źródło: Google

Google od dłuższego czasu pozwala użytkownikom na prowadzenie rozmów wideo z poziomu Gmaila. Usługa ta jednak nie oferowała zbyt wysokiej rozdzielczości obrazu, co mogło być czynnikiem zniechęcającym użytkowników. Trwają jednak prace nad poprawą jakości.

Większość osób uważa, że usługa pocztowa powinna ograniczać się wyłącznie do możliwości odbierania i wysyłania wiadomości e-mail. Google podąża inną drogą, oferując również możliwość czatowania ze znajomymi, czy prowadzenia rozmów wideo. Wszystko to, bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji, czy nawet opuszczania Gmaila.

 

Zdecydowanie największym mankamentem wideo-czata Google była kiepska jakość. Ciężko ją porównać do tej, która jest oferowana w ramach Skype'a - trzeba jednak pamiętać, że w przypadku Google mamy do czynienia z webaplikacją, a nie zupełnie oddzielnym programem, który nie posiada aż takich ograniczeń technologicznych, jak to ma miejscu w przypadku programów uruchamianych w przeglądarce internetowej.

 

Możliwość skorzystania z lepszej jakości obrazu jest dostępna w anglojęzycznej wersji Gmaila (konieczne jest zmiana języka interfejsu). Musimy również włączyć specjalną funkcję "video chat enhancements", która jest dostępna na liście w menu Labs. Z racji tego, że jest to opcja testowa musimy być przygotowani na ewentualne problemy. Google jednak zapowiada, że to dopiero początek usprawnień, jakie mają pojawić się w przypadku wideo-czata.

Ocena 2.68/5 (53.51%) (228 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wideoczat   google   czat   gmail   rozmowy  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.