Allegro zaoferuje nową formę odbioru przesyłek

Pawel Cebula, 17-09-2010 | Źródło: Allegro

Największym problemem zakupów dokonywanych za pośrednictwem serwisów aukcyjnych jest późniejszy odbiór przesyłek. Allegro wpadło jednak na ciekawy pomysł, który może okazać się sporym udogodnieniem dla użytkowników.

Tak naprawdę nie ma wygodniejszego sposobu dokonania zakupów niż za pośrednictwem Internetu. Szukamy czego akurat potrzebujemy, zamawiamy i dokonujemy płatności online. Wszystko do tego momentu jest proste. Problemy zaczynają się dopiero w momencie, gdy musimy odebrać przesyłkę, a godziny doręczania paczek pokrywają się z naszymi godzinami pracy.
 
W związku z tym, Allegro od 22 września będzie oferowało opcje "odbiór w punkcie". Po wybraniu tej opcji użytkownik wskazuje dowolną z 1600 lokalizacji, do której dostarczona zostanie przesyłka. To właśnie do tego miejsca będzie musiał się udać zamawiający, aby odebrać swój produkt, który został wylicytowany za pośrednictwem Allegro.
 

Aktualnie lista punktów odbioru przesyłek obejmuje:

 • sklepy, biura podróży i punkty usługowe działające w ramach DHL
 • kioski Ruchu i salony prasowe Ruch, oznaczone logo PACZKA w RUCHu
 • Paczkomaty 24/7 InPost
 
Liczba punktów, w których możliwy będzie odbiór przedmiotów prawdopodobnie stale będzie się zwiększać, stając się idealnym rozwiązaniem dla wielu osób.
Ocena 2.74/5 (54.78%) (406 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.