Budynki 3D i import tras GPS na mapach Targeo.pl

Dawid Kulbaka, 09-09-2010 | Źródło: Targeo

Mapy Targeo.pl wzbogaciły się o nowy interfejs, wyszukiwarkę miejsc i usług, przestrzenne bryły budynków oraz możliwość importu śladów GPS i rysowania na mapie.

W zakładce „Szukaj miejsc” na Targeo.pl można łatwo przeszukać bazę ponad pół miliona miejsc użyteczności publicznej, punktów handlowo-usługowych i atrakcji turystycznych popularnie nazywanych POI (ang. points of interest). 

 
Poza wyświetlaniem informacji o ruchu drogowym i utrudnieniach na trasie można również włączyć omijanie autostrad i dróg płatnych. Wyznaczoną trasę można wyeksportować do urządzenia GPS z AutoMapą. Integracja z urządzeniami nawigacyjnymi działa też w drugą stronę – funkcja „Moje mapy” w nowym Targeo daje możliwość importu zarejestrowanych śladów GPS, dzięki czemu możemy łatwo obejrzeć na mapie np. trasę swojej wycieczki rowerowej.
 
Aktualnie obsługiwane są pliki AutoMapa i Garmin, ale w niedalekich planach jest rozszerzenie o inne popularne formaty. Ponadto, w zakładce „Moje mapy” znajdziemy też szereg funkcji umożliwiających rysowanie na mapie oraz tworzenie kolekcji własnych obiektów z użyciem punktów, linii, obszarów czy etykiet z opisem. Utworzoną w ten sposób własną mapę można łatwo podlinkować na swojej stronie www lub Facebooku.
 
Zmiany na Targeo.pl widoczne są również w samych mapach. W miastach pojawiły się trójwymiarowe bryły budynków znane już wcześniej użytkownikom AutoMapy z urządzeń nawigacyjnych. 
 
Ocena 2.6/5 (51.93%) (280 głosów)
  • Śledzik
TAGI: mapy   targeo  

Komentarze:


  • Dodał: feliksm1 data: 2010-12-26
    niema co gadać,mapy targeo są doskonałe

  • Dodał: Gość data: 2014-02-21
    wszystko fajnie ale rozmiar obiektu tylko 1mb za mało aby wrzucić 100km trasy


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.