Wirtualna Polska wprowadza OpenID

Dawid Kulbaka, 11-08-2010 | Źródło: WP

WP umożliwiła logowanie do gier online, serwisów hobbistycznych i sklepów internetowych za pomocą konta OpenID – bez konieczności pamiętania wielu haseł i loginów.

Aby skorzystać z openid.wp.pl wystarczy mieć aktywne konto w Wirtualnej Polsce. System zapewnia bezpieczny sposób logowania tym samym hasłem na forach, blogach, wortalach społecznościowych, itd. Konto użytkownika już istniejące np. na Facebooku – można powiązać z openid.wp.pl.

 

Portal gwarantuje  bezpieczeństwo konta oraz szybką reakcję na podejrzenia wystąpienia zagrożeń.
 
OpenID pozwala także na przyspieszenie procesu zakładania konta. Jeżeli dana strona wspiera przekazywanie danych poprzez OpenID, to w odpowiednie pole wystarczy wpisać swój unikalny identyfikator. Nastąpi przekierowanie do openid.wp.pl, gdzie należy wskazać, jakie dane chcemy przekazać do strony WWW, na której zakładamy konto.
Ocena 2.64/5 (52.75%) (309 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wp   portale  

Komentarze:

 • id
  Dodał: Gość data: 2010-08-12
  A co z zasadą aby nie używać jednego hasła/loginu do wielu różnych kont internetowych - przestała obowiązywać?
 • Re: id
  Dodał: Gość data: 2010-08-12
  idea jest aby mieć jedno mocne hasło, trudne do złamania w jednym serwisie, zamiast dużej ilości słabych, Ci co grali w HoMM wiedzą lepiej bronić się w zamku niż walczyć na polu.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.