Alternatywa Chrome OS - Jolicloud 1.0

Krzysztof Marciniak, 02-08-2010 | Źródło: thenextweb

Jeśli nie możesz doczekać się OS Chrome, który ma zostać ukończony pod koniec tego roku, właśnie została wydana nowa wersja alternatywnego systemu operacyjnego - Jolicloud.

Jolicloud to system operacyjny wykorzystujący technologię organizowania plików w chmurze. Stworzony został przede wszystkim na potrzeby netbooków. Schludny wygląd i prosty interfejs oparty na Linuxie to dwie cechy, które charakteryzują Jolicloud. Jest on dostępny na rynku od ponad roku, jednak niedawno została wydana nowa wersja, która zawiera szereg ulepszeń i uaktualnień.

 

Jolicloud ma wbudowany App Store, dzięki któremu użytkownicy mają dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji. Dodatkowo, HTML5 umożliwia instalowanie aplikacji za pomocą jednego kliknięcia. Równie proste jest ich odinstalowanie.

 

 

Jedną z głównych funkcji Jolicloud jest praca w chmurze. Umożliwia to między innymi zalogowanie się użytkownikowi na dowolnym komputerze na swoje konto, na którym będą wszystkie jego dane i aplikacje. Wszystkie ustawienia będą także identyczne. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które pracują na wielu komputerach. Budzi ono także wiele kontrowersji wśród obrońców prywatności, ponieważ wszystkie dane użytkowników są zapisywane w chmurze.

 

Jolicloud jest łatwy w instalacji. Cały proces zajmuje kilka minut. Jolicloud jest darmowym systemem operacyjnym o małych rozmiarach przez co jest bardzo szybki i stabilny.

 

Pobierz Jolicloud 1.0.

Ocena 2.51/5 (50.26%) (195 głosów)
  • Śledzik
TAGI: jolicloud   os   chrome  

Komentarze:

  • EPvnkgkBftgWvUHzLKy
    Dodał: aylin data: 2012-02-05
    o Jezu,w tej sjtcauyi na wszelki wypadek postanowiłem zachować do końca zycia wstrzemięźliwość.Nie będą mnie baby obgadywały.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.