Ruszył nabór do 8.1

Dawid Kulbaka, 30-07-2010 | Źródło: LEWIS - Global Public Relations

Dziś rozpoczął się konkurs projektów w ramach Działania 8.1 "Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej".

Nabór będzie trwał od 30 lipca do 30 września 2010 roku, a kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi 320 milionów złotych. W tym roku kolejność składania wniosków o dofinansowanie nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu dofinansowania. 
 
Ogłoszenie o naborze wniosków zostało opublikowane w dniu 15 lipca 2010 r, i można je zobaczyć pod adresem: http://poig.parp.gov.pl/index/index/744.
 
Oto dwa komentarze od założycieli polskich start-upow, które w zeszłym roku otrzymały dofinansowanie:
 
JakKupować.pl - serwis doradzający konsumentom w zakupach
Jarosław Banacki
 
W tym roku kolejność składania wniosków o dofinansowanie nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu dofinansowania w działaniu 8.1 PO IG. W tym roku wnioski składane będą przez Internet. To dobrze bo tryb wyboru wniosków o dotację „kto pierwszy ten lepszy” przeczy idei dotacji unijnych i prowadzi do patalogicznych sytuacji koczowania przez 2 doby pod instytucjami finansującymi, jakie mieliśmy w ostatnim w 2009 roku.
 
Pieniądze powinni otrzymywać przedsiębiorcy z innowacyjnym pomysłem na biznes, spełniającym kryteria trwałości projektu czy jego rentowności. To ma budować naszą gospodarkę, a prowadzić do powstawania komitetów kolejkowych czy systemu „kto bardziej się rozpycha ten lepszy".
 
Portal geolokalizacyjny Lokter.pl
Łukasz Łuczak
 
W tym roku wnioskodawcy będą musieli spełnić szereg kryteriów, które nie pojawiły się w dotychczasowych konkursach. M.in. jeden wnioskodawca będzie mógł  składać tylko jeden wniosek – np. my razem ze wspólnikami złożyliśmy ich w poprzednim roku cztery. Ponadto wprowadzono cztery nowe kryteria fakultatywne, które maja określić stopień zaawansowania złożoności i unikatowości projektu. Myślę, że te zmiany spowodują, że trudniej będzie uzyskać dotację i w konkursie wystartuje mniej osób.

 

Ocena 2.9/5 (58.02%) (283 głosów)
 • Śledzik
TAGI: poig   dotacje   parp   startupy   ue  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.