Facebook przeciw cyberprzemocy

Grzegorz Komsta, 12-07-2010 | Źródło: Mashable.com

Facebook w Wielkiej Brytanii planuje wprowadzić specjalny „przycisk”, którego celem jest ułatwienie zgłaszania przypadków cyberprzemocy wśród dzieci. To już kolejny w ostatnim czasie krok Facebooka, który ma zwiększać bezpieczeństwo użytkowników.

Umieszczony w serwisie specjalny przycisk, będzie odnośnikiem przekierowującym natychmiastowo do wyspecjalizowanej organizacji zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy w sieci wśród nieletnich o nazwie Child Exploitation and Online Protection Centre. W przypadku napotkania przez użytkownika wpisów lub materiałów sugerujących zajście takiej sytuacji, może on od razu przekazać informację odpowiednim organom ścigania. Ponadto może dokonać zgłoszenia, jeśli sam jest osobą poszkodowaną.

 

Wcześniej podobną funkcjonalność wprowadził inny serwis społecznościowy – Bebo. W zasadzie sam przycisk trochę na wyrost określany jest jako coś wpływającego na bezpieczeństwo, niemniej jednak śmiało można stwierdzić, że zwiększy świadomość użytkowników, którzy dotychczas mogli być nieświadomi istnienia organizacji takich jak CEOP.

 

 

Ocena 2.66/5 (53.18%) (214 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.