Własne aplikacje dla Bing Maps

Grzegorz Komsta, 07-06-2010 | Źródło: TechCrunch.com / Microsoft / Bing.com

Bing jest nadal dużo mniej znaną wyszukiwarką niż Google, ale jego ambicje są spore, więc firma Microsoft będąca właścicielem tej wyszukiwarki cały czas udoskonala oferowane w ramach Bing usługi, aby nie pozostawać w tyle za swoim rywalem. Tym razem na tapecie są mapy.

Bing Maps wykorzystuje technologię Microsoft Silverlight, dzięki której użytkownicy mogą korzystać z niewielkich aplikacji przeznaczonych specjalnie dla map i podnoszących ich użyteczność. Dzięki tzw. Bing Map Apps można wyświetlać na mapie wybrane usługi pod kątem swoich potrzeb, jednak w celu korzystania z tej funkcjonalności niezbędne jest zainstalowanie Silverlight na swoim komputerze.

 

 

Teraz Map Apps otwiera się również na deweloperów, którzy będą mogli dodać do katalogu oferowanych aplikacji swoje własne. Jedynym warunkiem jest to, że muszą one być przygotowane w technologii Silverlight 4. Ponadto firma Microsoft będzie dzieliła się z programistami przychodami z reklam, które będą emitowane przy ich aplikacjach.

 


 

Ocena 2.65/5 (52.93%) (331 głosów)
 • Śledzik
TAGI: silverlight   mapy   bing   aplikacje   apps  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.