Google bardziej spersonalizowane

Grzegorz Komsta, 04-06-2010 | Źródło: Google

Usługa iGoogle funkcjonuje już od dawna i jest znana większości użytkowników wyszukiwarki. Był to pierwszy krok firmy w kierunku personalizacji strony. Teraz przyszła pora na następny.

W najbliższym czasie Google umożliwi dostosowywanie tła wyszukiwarki do swoich upodobań. Zamiast jednolitego białego pola, będziemy mogli wykorzystać efektowne zdjęcie. Obraz będzie można wybrać z galerii utworzonej specjalnie w tym celu, albo wskazać plik na swoim komputerze i wczytać go z dysku. Będzie można również pobrać zdjęcie z albumu internetowego Picasa.

Nowa funkcjonalność zostanie wprowadzona najpierw w Stanach Zjednoczonych, a kilka dni później pojawi się również u użytkowników ze starego kontynentu. Odpowiednia ikona umożliwiająca aktywację usługi pojawi się w lewym górnym rogu strony. W tym miejscu warto zauważyć, że zdjęcia w tle wyszukiwarki nie są absolutnie żadną nowością, bo podobne rozwiązanie oferuje Ask.com lub Bing, który domyślnie wyświetla losowe zdjęcie z galerii. Będzie to jednak miły dodatek dla internautów, którzy bardzo często mają ustawioną witrynę Google jako stronę startową w swojej przeglądarce.

 

(zdj. Google, fot. Cesar Perez)

Ocena 2.49/5 (49.82%) (222 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:


  • Dodał: BaStUś data: 2010-06-10
    prosze o wstawienie tego obrazka na moje google :P


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.