Apple pokazuje możliwości HTML5

Krzysztof Marciniak, 04-06-2010 | Źródło: mashable/apple

Apple jest jednym z największych zwolenników HTML5. Steve Jobs wyraźnie stwierdza, że nowe standardy internetowe to przyszłość sieci. Apple przygotowało prezentację, która ukazuje możliwości HTML5 bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek.

W typowym dla Apple stylu, prezentacja jest prosta ale jednocześnie elegancka i zawiera imponujące możliwości technologii HTML5. W jednym z dem, można wpisać dowolny tekst, zmienić czcionkę, jej wielkość i przeźroczystość, obrócić go lub dodać efekt cienia. Inne demo pozwala przeglądać galerię zdjęć, którą można dowolnie ustawiać w pionie lub poziomie.

 

 

Imponujące jest także demo, w którym możliwe jest obracanie obiektu 3D za pomocą kliknięcia i przeciągnięcia kursora po danym obiekcie graficznym. Możemy także wypróbować efekty dodawane do przeglądania zdjęć typu "Fade through" czy "Slide in". Wszystko to dostępne bez konieczności instalowania żadnego dodatku.

 

Przesłanie Apple jest klarowne: HTML5 jest już wystarczający dopracowany, aby zdominował internet. Stare, wysłużone już standardy nie dają nawet części tego, co może zaoferować HTML5.

 

Aby wypróbować możliwości HTML5 oferowane przez Apple, konieczne jest pobranie najnowszej wersji Safari.

Ocena 2.7/5 (54.03%) (335 głosów)
 • Śledzik
TAGI: apple   safari   html5  

Komentarze:


 • Dodał: Gość data: 2010-06-04
  "W jednym z dem, można wpisać dowolny tekst, zmienić czcionkę, jej wielkość i przeźroczystość, obrócić go lub dodać efekt cienia."
  haha, rzeczywiście imponujące.
  a po drugie co to za standard, który jest tylko w safari?

 • Dodał: Gość data: 2010-06-04
  "Aby wypróbować możliwości HTML5 oferowane przez Apple, konieczne jest pobranie najnowszej wersji Safari."

  I to podsumowanie na końcu informacji przeczy wszystkiemu, co jest napisane w artykule.....
 • Porażka
  Dodał: Gość data: 2010-06-06
  Używam Chromium (Chrome), który przechodzi acid 2 i acid 3, dość mocno wspiera html5, korzysta z tego samego silnika co Safari, jednak Steve wie lepiej i każe mi zainstalować swoją przeglądarkę.
 • ten raj to jakiś rezerwat
  Dodał: Gość data: 2010-06-07
  niektóre można obejrzeć używając linka "Learn ...", h.264 w chrome nie będzie, ale coś mi się zdaje, że chromium które mam wyszło później niż safari 4.0.5, a tylko niektóre pozwala obejrzeć, natomiast w midori z webkitem 1.20 żadnego, w firefoksie zmieniłem useragent na iphone3.0 i np. 360° działa, ale tylko z klawiatury strzałkami, a myszą nie, z kolei obracanie tekstu nie działa, a chyba powinno, gdyby skrypt był dobrze napisany


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.