Google zabrania używania Windowsa swoim pracownikom

Krzysztof Marciniak, 02-06-2010 | Źródło: cbcnews

Gigant z Mountain View zabrania używania systemu Windows swoim pracownikom w obawie o bezpieczeństwo firmy.

Google zabrania używanie systemu operacyjnego Windows pracownikom firmy na komputerach, które wykorzystają do pracy. Tłumaczy to bieżącymi wydarzeniami jakie miały miejsce w Chinach i atakami hakerów, które zmusiły Google do wycofania swojej działalności z najludniejszego państwa świata.

 
"Nie korzystamy już z Windowsa w obawie o bezpieczeństwo" - mówi jeden z pracowników Google. Gigant z Mountain View zaleca używanie Linuxa i Maca. Tylko w niektórych przypadkach pracownicy będą mogli używać Windowsa na prywatnych laptopach, które są wykorzystywane do pracy lub są na nich dane Google.
 
Pod koniec bieżącego roku ma się pojawić system operacyjny Google - Chrome OS. Google i Microsoft będą konkurować na wielu frontach, a decyzja o wycofaniu Windowsa z Google może być częścią kampanii giganta wyszukiwarek przygotowującej do wydania własnego systemu operacyjnego Google.
Ocena 2.57/5 (51.5%) (254 głosów)
 • Śledzik
TAGI: windows   os   microsoft   chrome  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.