Internet jeszcze nie przygotowany na HTML5

Dawid Kulbaka, 26-05-2010 | Źródło: ReadWriteWeb

Internauci za sprawą swoich przeglądarek nie są jeszcze gotowi na przyjęcie języka HTML5, które daje ogromne możliwości rozwojowe dla sieci Web.

Badania na temat potencjalnej szansy wykorzystania HTML5 przez internautów przeprowadziła sieć reklamowa Chitika. Z badań płynie jeden wniosek – 48 proc. użytkowników sieci ma przeglądarki, która w pełni obsługuje HTML5. 

 
Wśród tych, które są niekompatybilne dominują oczywiście różne wersje Internet Explorera. Przeglądarki współpracujące z językiem HTML5 to w szczególności Firefox (od wersji 3.5) oraz Chrome i Safari:
 
 
Nie do końca wiadomo jeszcze jak będzie wyglądała np. specyfikacja HTML5 video, ale takie porównania wyraźnie pokazują jakie przeglądarki wspierają najnowsze standardy. 54 proc. użytkowników potrafi już teraz obsłużyć HTML5 (i dla przykładu nowy player YouTube).
 
Adobe podkreśla przy okazji, że Flash jest zainstalowany na 99 proc. komputerów korzystających z sieci Internet.
Ocena 2.71/5 (54.11%) (231 głosów)
 • Śledzik
TAGI: raporty   chrome   safari   ie   internet   badania   html5   html   przegladarki  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.