Serwery Onetu już bezpieczne

Dawid Kulbaka, 18-05-2010 | Źródło: Tomek Sokół

Wbrew temu co podała stacja TVN Warszawa na Twitterze, wielka woda, która przechodzi przez Polskę, nie spowodowała żadnych strat w serwerowni portalu Onet.pl.

W tej chwili nie działają usługi poczty portalu, OnetVoD czy Onet.tv. Na stronie zamiast dostępnych filmów pojawia się komunikat:

 
Serwis jest chwilowo niedostępny z przyczyn technicznych. Przerwa ma związek z zagrożeniem powodziowym w Małopolsce i w Krakowie. 
Pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu i mamy nadzieję, że już wkrótce znów będziemy online.  
 
W podobnej sytuacji znalazły się między innymi strony stacji telewizyjnej TVN Warszawa. Jej wydawcy napisali komunikat na Twitterze informujący widzów o sytuacji w serwerowni: 
 
 Zalało nasze serwery w Krakowie. Ewakuowaliśmy się na Facebooka

Aktualizacja

Sytuacja na szczęście nie była aż tak dramatyczna. Na Twitterze usunięto wpis z tekstem sugerującym zalanie serwerów. W jego miejsce pojawił się komunikat o niedostępności tvnwarszawa.pl.
 
Z kolei rzecznik prasowy portalu Onet.pl Paweł Klimiuk poinformował serwis Webinside.pl, że usługi nie działają ze względu na profilaktyczną akcję przenoszenia części serwerów w bezpieczne miejsce. Dodał także, iż nie chodzi o nową serwerownię portalu

 

Ocena 2.47/5 (49.4%) (298 głosów)
 • Śledzik
TAGI: portale   serwery   onet  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.