Przyszły pracodawca sprawdza serwisy społecznościowe

Dawid Kulbaka, 18-05-2010 | Źródło: Imago

Przedsiębiorstwa z branży technologicznej sprawdzają swoich pracowników na portalach społecznościowych. Robi tak niemal 40 proc. firm, wynika z badania Eurocom Worldwide.

- Wyniki badania potwierdzają fakt, iż prywatne zdjęcia lub informacje umieszczane na portalach społecznościowych mogą mieć istotny wpływ na przebieg kariery zawodowej - mówi Rafał Czechowski, dyrektor zarządzający Imago PR.
 
Według badania Eurocom Worldwide Survey 37 proc. firm technologicznych prowadzi swoje blogi korporacyjne. Menadżerowie blogują niechętnie z uwagi na fakt dużego nakładu czasu potrzebnego do realizacji bloga. Jedna trzecia firm nie widzi korzyści wynikającej z faktu posiadania bloga.  Warto jednak zaznaczyć, że prawie trzy czwarte badanych menedżerów firm posiada osobiste profile w serwisach dla profesjonalistów. 
 
Natomiast firmy, które blogują argumentowały prowadzenie internetowych zapisków nawiązaniem interakcji z klientami oraz wzmocnieniem pozycji lidera rynku.
 
Z badania wynika także, że niemal połowa firm przewiduje zwiększenie wydatków budżetowych na aktywność reklamową w social media w kolejnym roku. 
 
Badanie przeprowadzono na przełomie stycznia i lutego br. wśród 286-ciu menedżerów i kierowników w spółkach technologicznych głównie na terenie Europy. 
Ocena 2.6/5 (51.91%) (314 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:

  • fCsJBEoWMjkCeIueojB
    Dodał: Mirko data: 2012-02-03
    Sromotna porażka SLD w Kraju i Okręgu Koszalińskim. Podziękujcie sewjomu „charyzmatycznemu” przywódcy ze Szczecina, takiego nokautu w wyborach nie zaznała żadna formacja polityczna w ciągu ostatnich 20 lat.Wynik panów doktorów nie zaskakuje. Marek Hok znany jest w Kołobrzegu, Czesława Hoca z racji wizyt w Toruniu, zna cała Polska i Polonia.Ruch Palikota dokonał nie lada sztuki, bijąc na głowę PSL i SLD, sprzedając wyborcom barwną opowieść o uprawianiu „politycznej prostytucji”. Janusz Palikot udawał politycznego debiutanta. Nie wiem, czy do sejmu wprowadzi ideowców, czy tylko nadzianych facetów. Czas pokaże.Sympatyczny Jacek Woźniak po raz kolejny przegrał walkę, tym razem z kobietą z Białogardu.Do społeczeństwa obywatelskiego jeszcze nie dojrzeliśmy. Grunt, aby piwo w Lidlu było po 1.50. A znajomość programów wyborczych można do kosza wrzucić. Po co to komu potrzebne ?


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.