Opera Dragonfly na licencji Apache 2.0

Dawid Kulbaka, 04-05-2010 | Źródło: Opera

Opera Dragonfly jest aktywnie używana przez ponad 100 tys. web developerów. Norwedzy zmienili właśnie licencję tego narzędzia z BSD na Apache 2.0.

Licencja Apache 2.0 zawiera zasady patentowe umożliwiające ludziom używanie Opery Dragonfly lub protokołu Scope niezależnie od patentów posiadanych przez Opera Software, lub jakikolwiek inny podmiot. Operowy protokół Scope jest używany do komunikacji pomiędzy przeglądarką Opera a narzędziem Opera Dragonfly. 
 
- Nie będziemy usatysfakcjonowani, póki Opera nie będzie miała najlepszego narzędzia deweloperskiego w całej branży – powiedział Christen Krogh, dyrektor ds. rozwoju w Opera Software. – Zachęcamy więcej Web deweloperów do podzielenia naszej misji, wypróbowania naszych produktów i wyrażenia swojej opinii po to, by umożliwić nam ich dalszą poprawę.

Opera Dragonfly w skrócie

- Opera Dragonfly umożliwia szybsze i prostsze tworzenie stron internetowych dzięki m.in. narzędziom do debugowania kodu JavaScript,  kodu HTML i CSS. Tworzenie stron na telefony komórkowe jest także prostsze dzięki wbudowanemu w Operze Dragonfly zdalnemu debuggerowi.   
 
- Od premiery Opery 10.50 łatwiej jest uruchomić Operę Dragonfly, klikając po prostu prawym klawiszem myszki na element, który chcemy sprawdzić.
 
- Opera Dragonfly jest pierwszym opensourcowym projektem Opery, hostowanym w BitBucket.
 
- 5 najpopularniejszych języków używanych w Operze Dragonfly to: rosyjski, angielski, polski, niemiecki i chiński.
Ocena 2.77/5 (55.34%) (223 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.