Geolokalizacja w Google Chrome

Krzysztof Marciniak, 30-04-2010 | Źródło: cnet

Funkcja geolokalizacji jest dostępna w najnowszej wersji deweloperskiej Google Chrome.

Google ogłosiło w czwartek wprowadzenie (już nie tak zupełnie nowej - po raz pierwszy pojawiła się w Firefoxie) funkcji w Chrome - geolokalizacji. Pozwala określić skąd łączy się dany użytkownik i na podstawie tej informacji bardziej sprecyzować wyniki wyszukiwania w przypadku gdy, np. szukamy restauracji czy kina w pobliżu miejsca zamieszkania.

 

(fot. Cnet.com)

 

Funkcja geolokalizacji wymaga zgody użytkownika. Bez jej uzyskania będzie wyłączona. Aby włączyć funkcję geolokalizacji można przejść na stronę maps.google.com i kliknąć w białe kółeczko w lewym górnym rogu. Zostaniemy zapytani czy zgadzamy się na uruchomienie geolokalizacji. Po akceptacji, białe pole powinno zmienić kolor na niebieski i wskazać nasze położenie na mapie.

 

Chrome posiadał wsparcie dla geolokalizacji już od początku marca tego roku, jednak dopiero wczoraj funkcja została dodana do przeglądarki. Jak na razie dostępna jest tylko w wersji deweloperskiej przeglądarki - 5.0.375.25.

Ocena 2.7/5 (54.04%) (225 głosów)
  • Śledzik
TAGI: chrome   google  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2011-04-10
    Geolokalizacja jest włączona cały czas bez naszego pytania i tego szpiega nie da się wyłaczyć. Jak nie wierzysz to wpisz w adres "www.google.com" a wyświetli się "google.pl" a przecież nie właczyłeś geolokalizacji.
  • iExlkjkXXsBOciL
    Dodał: Jimmy data: 2012-02-05
    Witam, jak można ozdcytać kliknięcie w taki element? (Mam na myśli, który item został wybrany)Pozdrawiam


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.