Wirtualna klawiatura w Google

Krzysztof Marciniak, 30-04-2010 | Źródło: google

Jeżeli właśnie wylałeś na klawiaturę jakiś napój wskutek czego przestała działać, nowa funkcja od Google na pewno okaże się przydatna. Wirtualna klawiatura ma ułatwić użytkownikowi korzystanie z wyszukiwarki, którzy nie mogą z różnych powodów skorzystać z “fizycznej” klawiatury.

Wirtualna klawiatura nie powstała tylko dla osób, które nie mogą skorzystać ze sprzętowej. Badanie przeprowadzone przez Google wykazały, że użytkownicy dużo chętniej przeszukują internet wpisując zapytania we własnym języku. Na klawiaturze z angielskimi literami bardzo trudno napisać arabskie wyrazy, np. नमस्ते.

 

Aby użytkownicy nie byli zmuszeni do konfigurowania języka w systemie operacyjnym tylko dlatego, że chcą wpisać pojedyncze zapytanie w Google powstała wirtualna klawiatura, która pozwala pisać w języku ojczystym, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

 

 

 

Do tej pory wirtualna klawiatura zintegrowana jest z językami: albańskim, arabskim, armeńskim, baskijskim, białoruskim, bośniackim, bułgarskim, katalońskim, chorwackim, czeskim, fińskim, hebrajskim, hindi, węgierskim, islandzkim, kazachskim, kirgijskim, macedońskim, mongolskim, perskim, polskim, rosyjskim, serbskim, słowackim, szwedzkim, tatarskim, tajskim, tureckim, ukraińskim, uzbekistańskim.

Ocena 2.94/5 (58.89%) (36 głosów)
  • Śledzik
TAGI: google   wyszukiwarka  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2011-05-01
    Dobre :)


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.