Twitter odpali własny serwis typu Link Shortener

Dawid Kulbaka, 15-04-2010 | Źródło: Techcrunch

Bit.ly – najpopularniejszy na świecie serwis służący do skracania linków, który w tym tygodniu ukaże się w nowej wersji znalazł się w tarapatach.

TechCrunch w publikacji o intrygującym tytule Sorry Bit.ly, Twitter Confirms It Will Launch Its Own Link Shortener doniósł, że Twitter, na którym Bit.ly robi największy „kapitał kliknięć” odpali własny serwis do skracania zewnętrznych linków.

 

Najprawdopodobniej będzie on się znajdował pod adresem twee.tt (domena została kupiona przez firmę Twitter, Inc.) i będzie ściśle powiązany z serwisem Twitter.com. Nie wiadomo co wydawcy zrobią z narzędziem twt.tl, które pełni rolę antyspamową w wiadomościach.

 
W marcu tego roku poprzez skracacz linków Bit.ly kliknięto w prawie 3,5 miliarda linków. Znakomita większość z tej liczby pochodziła z serwisu Twitter, który domyślnie wykorzystuje Bit.ly do tej usługi. Teraz ma się to zmienić.
Ocena 2.65/5 (52.94%) (354 głosów)
 • Śledzik
TAGI: bitly   twitter   mikroblogi  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.