Działanie 8.1 "wątpliwej jakości"

Dawid Kulbaka, 12-04-2010 | Źródło: Wyborcza.biz

E-biznes nie otrzyma większych pieniędzy od rządu. Na dodatek zaczną się kontrole projektów, które już otrzymały dotację.

Informację o tym, że zwiększenie budżetów na działanie PO IG 8.1 zostało ostro skrytykowane przez Komisję Europejską opublikowała Wyborcza.biz. W przesłanym do polskich władz liście Komisja pisze, że „dotowane działanie jest wątpliwej jakości”. Podano także, że Bruksela nie chce tego dalej wspierać. 

 
- Wielu przedsiębiorców sądzi, że wystarczy wziąć milion złotych dotacji i uruchomić np. stronę WWW o sukniach ślubnych. Nic podobnego. Przypominam, że projekt musi utrzymać się i funkcjonować przez pięć lat. I my to na pewno sprawdzimy – odpowiada Elżbierta Bieńskowska, minister rozwoju regionalnego.
 
Przypomnijmy, że w nowych naborach będą obowiązywać inne niż dotychczas zasady przyjmowania wniosków i kryteria oceny.  Jak zapowiedziała PARP, „wzmocniona zostanie ocena innowacyjności projektu, jego unikalności, rentowności biznesowej i pozostałych elementów, które rokują na sukces projektu po zakończeniu dofinansowania”.  
 
Wynika z tego, że powyższe działania nie były maksymalnie sprawdzane w poprzednich ocenach. 
Ocena 2.75/5 (55.02%) (277 głosów)
 • Śledzik
TAGI: ue   fundusze   parp   startupy   poig  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.