8 obowiązkowych rozszerzeń do Google Chrome

Dawid Kulbaka, 08-04-2010 | Źródło: Własne

Z różnych wersji przeglądarki Google Chrome korzysta już prawie 6.5 proc. polskich użytkowników sieci. Powodów jest wiele, my przedstawiamy tylko kilka z nich. Oto 8. najlepszych naszym zdaniem rozszerzeń do Chrome.

AdBlock 

 
Adblock  to bloker reklam na stronach internetowych. Możliwość subskrypcji wielu filtrów, np. z rodziny EasyList. Rozszerzenie posiada opcję wyłączenia reklam na konkretnych stronach i polecamy tę funkcję aktywować na witrynie Webinside.pl :)
 

 

Gmail - Sprawdzanie poczty Google

Wtyczka Gmail pokazuje na pasku liczbę nowych wiadomości otrzymanych na nasze konto w Gmailu. Kliknięcie przenosi użytkownika do podstrony z otwartym folderem „Odebrane”. Proste i przydatne. 

Chrome Radio Player

 
 
Dzięki playerowi stacji radiowych Chrome Radio Player możemy tworzyć listę ulubionych stacji czy sortować je według własnych kategorii. Zarządzanie rozszerzeniem jest bardzo łatwe i odbywa się poprzez przeglądarkę (jak zresztą wszystkie pozostałe). Bez problemu (testujemy na Windows XP, plugin Windows Media Player) działa na przykład streaming radiowej Trójki, a przełączenie stacji wymaga tylko jednego kliknięcia. 
 

goo.gl URL Shortener 

Skracacz adresów goo.gl URL Shortener od Google. Przydatny i zawsze pod ręką – skraca aktualnie przeglądane adresy do postaci goo.gl/Apu8. Wystarczy raz kliknąć na klawisz wtyczki i otrzymamy skrócony link oraz automatyczne skopiowanie go do schowka. Można także ustawić, aby skrócony link trafił także do wybranych witryn społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. 

Google Reader Notifier

Kolejna wtyczka spokrewniona z aplikacjami Google. Rozszerzenie Google Reader Notifier oferuje szybki dostęp do czytnika RSS, na pasku narzędziowym wyświetla ilość nieprzeczytanych wiadomości, a po kliknięciu umożliwia ich podgląd lub przejście do Readera otwartego w nowej karcie. Do kompletu przyda się jeszcze Rozszerzenie Subskrypcje RSS, za pomocą którego można jednym kliknięciem subskrybować do Readera kanał RSS z paska adresowego oglądanej aktualnie strony. 
 

Webpage Screenshot

Rozszerzenie pozwalające na tworzenie zrzutu ekranowego przeglądanych stron. Do formatu JPG/PNG zapisuje także długie strony, które nie mieszą się w oknie monitora. Webpage Screenshot działa lokalnie – nie udostępnia nikomu i nie wysyła na serwery wykonywanych zrzutów.  
 

Web Developer

Jazda obowiązkowa dla każdego webmastera. Znana wszystkim z Firefoksa wtyczka Chrisa Pedericka. Web Developer to dodatek do menu w formie rozsuwanego toolbara. Rozszerzenie jest dość nowe (wersja 0.1) i nie ma jeszcze wszystkich opcji znanych webmasterom z wersji na Firefoksa. Brakuje na razie takich udogodnień jak Edit CSS czy Disable JavaScript, ale i tak warto.

 

Ocena 2.48/5 (49.53%) (317 głosów)
  • Śledzik
TAGI: przegladarki   adblock   chrome   google  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2010-04-08
    fajne! goo shortener jest swietny, bardzo przydatny ! dzięki :)


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.