Google Chrome zintegrowany z Adobe Flash Player

Krzysztof Marciniak, 31-03-2010 | Źródło: googleblog

Adobe Flash Player jest najczęściej używanym dodatkiem w przeglądarkach internetowych. Umożliwia działanie przeróżnych aplikacji i treści w internecie, poczynając od gier, a kończąc na przeróżnych plikach multimedialnych. Teraz będzie także dostępny w Google Chrome.

Od wczoraj Adobe Flash Player jest integralną częścią przeglądarki Chrome. Na razie tylko w wersji deweloperskiej, jednak programiści z Google zaznaczają, że chcą aby Flash znalazł się jak najszybciej w wersji stabilnej. Gigant z Mountain View podaje trzy argumenty przemawiające za wprowadzeniem tej zmiany:

 

 1. Nie będzie to uciążliwe dla użytkownika, ponieważ Adobe Flash Player będzie pobierany razem z przeglądarką, dzięki czemu nie będzie wymagana osobna instalacja.
 2. Użytkownicy będą mieli automatycznie uaktualniane oprogramowanie od Adobe dzięki mechanizmowi auto-update wbudowanym w Google Chrome
 3. Z pomocą Adobe, Google ma rozszerzyć zakres działania "sandboxa" o strony internetowe z Flashem.

 

Google nie planuje umożliwić użytkownikom wyboru instalacji przeglądarki bez Flasha. Wywołało to ogromne poruszenie w internecie, jako że jest równie dużo zwolenników Flasha, co jego przeciwników. Google rozwaza także stworzenie nowego API dla dodatków w przeglądarkach, które ma zrewolucjonizować internet.

 

Osoby ciekawe nowych uaktualnień mogą pobrać wersję Chrome z wbudowanym Flashem tutaj. Aby włączyć usługę Flasha należy uruchomić Chrome z opcją --enable-internal-flash.

Ocena 2.69/5 (53.75%) (275 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   chrome   przegladarki  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.