Google Chrome jedyną niezhakowaną przeglądarką na Pwn2Own

Krzysztof Marciniak, 30-03-2010 | Źródło: thenextweb

Pwn2Own to coroczna impreza organizowana przez TippingPoint w ramach akcji Zero Day Initative, na której hakerzy z całego świata mogą spróbować swoich sił w znajdowaniu luk bezpieczeństwa przeglądarek internetowych zainstalowanych na najnowszych systemach operacyjnych.

Przeglądarka Google Chrome drugi raz z rzędu nie została zhakowana na Pwn2Own. W tej edycji nikt nawet nie podjął próby złamania zabezpieczeń Chrome. Nawet zwiększenie puli nagród o 60 tys. dolarów nie zachęciło nikogo do podjęcia wyzwania.

 

Bezpieczeństwo Chrome oparte jest przede wszystkim na metodzie zwanej "sandbox". Pojedynczy proces wykonywany przez przeglądarkę otrzymuje możliwie najmniej uprawnień do zrealizowania danego zadania. Co więcej, procesy nie mogą kooperować pomiędzy zakładkami, ponieważ do każdej jest przydzielony oddzielny proces.

 

Wyniki Pwn2Own to na pewno dobra wiadomość dla miłośników Google Chrome. Osoby, które nie spróbowały jeszcze Google Chrome mogą przetestować jej działanie na google.com/chrome/?hl=pl.

Ocena 2.65/5 (53.09%) (223 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   przegladarki   chrome  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.