Webshake.tv: Chatroulette i przyszłość prasy drukowanej

Dawid Kulbaka, 25-03-2010 | Źródło: Webshake

W sieci dostępny jest dwunasty odcinek programu KrakSpot.tv, który zmienił nazwę na Webshake.tv. Oprócz nowej nazwy widzowie w kolejnych odcinkach będą mogli zauważyć kilka ciekawych zmian.

Już teraz wzbogacono formułę Webshake.tv o relacje terenowe - tym razem z rzeszowskiego spotkania XRAII. Tematem głównym jest w tym tygodniu przyszłość prasy drukowanej. Prowadzący rozmawiają na temat wykorzystania urządzeń typu iPad oraz Amazon Kindle w procesie digitalizacji prasy, m.in. na przykładzie cyfrowego wydania VIV MAGAZINE.

 

Aplikacją zaprezentowaną w dwunastym odcinku jest Chatroulette. Narzędzie zdobywające w ostatnim czasie sporą popularność pozwala na prowadzenie chata z losowo wybraną osobą z dowolnego zakątka świata.

 

Ocena 2.43/5 (48.66%) (157 głosów)
 • Śledzik
TAGI: webshake   krakspot   wideo  

Komentarze:

 • jasne
  Dodał: Ober data: 2010-03-25
  wszystko ładnie i pięknie, rzeczywiście wydaje się, że media papierowe padną ale... wymieniany przez prowadzącego Onet nie istniałby bez mediów papierowych i ich wersji online. Onet nie ma w sobie nic kreatywnego, jest tylko przeglądem prasy i bez materiałów zewnętrznych nie istnieje. Aby przetrwać sam musiałby zmienić się w dziennik z bandą dziennikarzy. Nie wychodząc poza internet ograniczyliby grupę odbiorców. Aby się rozkręcić zaczęliby wydawać papier. Bez paniki
 • @ Ober
  Dodał: Termon data: 2010-03-25
  Raczej nie masz racji. Onet zapewne poradziłby sobie wykozystując takie instytucje jak PAP czy Reuters, po drugie telewizję, jest jeszcze radio.

  Ale fakt, że nie ma tam nic kreatywnego to niestety prawda, wszystkie portale są bardzo słabe...


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.