Merlin.pl miesięcznie wysyła 100 tys. paczek

Dawid Kulbaka, 23-03-2010 | Źródło: Merlin.pl

W tym roku Merlin.pl obchodzi 11. urodziny. Wartość towarów sprzedanych w tym czasie za pośrednictwem sklepu osiągnęła prawie 0,5 mld złotych. Produkty kupowane w Merlin.pl znajdują swoich odbiorców w 104 krajach na całym świecie.

Od końca lat 90 ubiegłego stulecia Merlin.pl rozwijał się w zawrotnym tempie, w pełni wykorzystując boom technologiczny i rozwój infrastruktury informatycznej. Zaczynając od 20 tys. książek jako księgarnia internetowa, rozwinął się i przekształcił w największy sklep internetowy w Polsce. Dzisiaj Merlin.pl oferuje ponad 200 tys. produktów. Miesięczna ilość wysyłek osiąga poziom 100 tysięcy sztuk.

 

Merlin.pl jest obecnie najlepiej rozpoznawalnym sklepem internetowym w Polsce. Wg badań SMG/KRC, 75% internautów rozpoznaje markę Merlin.pl, natomiast 60% badanych ceni ją za wysoką jakość usług. Już ponad 1,2 mln osób w całej Polsce, choć raz kupiło coś za pośrednictwem sklepu Merlin.pl.

 
- Wartość sprzedanych produktów od początku działalności Merlin.pl osiągnęła poziom 469 milionów złotych netto - mówi Anna Bogdańska, Prezes Zarządu Merlin.pl. - Stale rozszerzamy zakres działalności sklepu. Co roku sukcesywnie rośnie liczba zamawianych produktów i w 2009 roku przekroczyła ona 3 miliony. 
 
Merlin.pl wysyła swoje produkty do 104 krajów świata. Pierwsze dwa miejsca na liście to: Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, do których łącznie, wysłano od początku istnienia sklepu ponad 55 tys. paczek. Na trzecim miejscu znajdują się Niemcy z wynikiem 16 456 wysyłek. Na liście znajdują się także kraje tak egzotyczne jak: Kenia, Gwatemala czy Polinezja. W czasie całej swojej działalności sklep internetowy Merlin.pl wysłał za granicę 137 367 paczek.

 

Ocena 2.66/5 (53.11%) (299 głosów)
 • Śledzik
TAGI: merlin   sklepy  

Komentarze:


 • Dodał: Gość data: 2010-03-23
  Niesamowite staty.. 100k paczek w miesiacu
 • Tank
  Dodał: Gość data: 2010-03-24
  napisalibyscie o mejlingu w merlinie, osoby ktore naleza do klubu merlina dostaja co drugi dzien mejle reklamowe z oferta, a w nich wszystko od igiel do powidel, mogli by chociaz personalizowac te majle na podstawie wczesniejszych zakupow danego klienta

  zwykli uzytkownicy tez pewnie ostro dostaja mejling

  odrazu macie temat na arta:
  jaki wplyw na sprzedaz w sklepie internetowym ma dobrze przeprowadzony mejling :-)

  pozdro


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.