Menu
- Aktualności
- Mój startup Nowy odcinek
- Blogi ekspertów
- Projektowanie WWW
- Planowanie
- Hosting i domeny
- Organizacja i nawigacja
- Webdesign i grafika
- Warsztat - programy
- Tutoriale Photoshop
- Programowanie i tworzenie
- XHTML, HTML i CSS
- JavaScript, DOM i AJAX
- jQuery
- PHP i SQL
- Flash i ActionScript
- Dostępność i WAI
- Promowanie stron
- Pozycjonowanie
- Reklama i marketing
- Monitoring i statystyki
- Publicystyka
- Artykuły ogólne
- Społeczności
- Praca i zarabianie
- Wywiady
- Standardy sieciowe
- Zasoby
- Kursy
- Recenzje książek
- Linki
Dla webmastera
Mój startup: kochamantyki.pl
Dawid Kulbaka, 23-03-2010 | Źródło: Mój startup
Kolejny odcinek cyklu Mój Startup. Tym razem Agata zaprasza Was do prezentacji jej projektu Kochamantyki.pl.
Witajcie! Z tej strony Agata, zapraszam do zapoznania się z moim projektem Kochamantyki.pl .
Pomysł na serwis powstał w pierwszej połowie 2009 roku, chociaż sama jego idea uśpiona była od wielu lat. Podobnie jak Łukasz, twórca „Twojej Europy” start mojej firmie umożliwiły fundusze unijne, jednak w nieco węższej skali – działanie 6.2. Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.
Nie wszyscy są tego świadomi, ale rynek antykwaryczny i kolekcjonerski w Polsce od wielu lat bardzo prężnie się rozwija. Ludzie coraz chętniej wybierają się na giełdy staroci, odwiedzają muzea, wzdychają na widok starych, malowniczych kamieniczek. Co więcej wielu z nich „zabija się” na aukcjach internetowych w licytacjach ot chociażby przedwojennych wyrobów galanterii porcelanowej, a jeszcze Inni zastanawiają się co zrobić ze starym zegarem znalezionym na strychu – oddać go do renowacji, a może sprzedać za grosze koledze?
Naprzeciw tego rodzaju zachowań i potrzebom branży antykwarycznej powstał ogólnopolski portal antykwaryczny Kochamantyki.pl. Serwis o antykach i sztuce dawnej. Miejsce spotkań kolekcjonerów, antykwariuszy oraz tych wszystkich osób, dla których sztuka nie pozostaje obojętna.
W serwisie każdy znajdzie coś dla siebie – od artykułów tematycznych, omawiających historię przedmiotów kolekcjonerskich, nawiązujących do trendów rynku antykwarycznego poprzez kalendarium imprez kulturalnych (giełdy staroci, wystawy itp.), a na bazie ogłoszeń kupna sprzedaży skończywszy. Po drodze znajdzie się również baza adresowa antykwariatów, muzeów, ciekawych stron WWW oraz cykl porad kolekcjonerskich, dzięki którym nasi użytkownicy, dowiedzą się m.in. o domowych metodach czyszczenia srebra czy mosiądzu. Wiele ciekawych zagadnień porusza również nasz doradca prawny, z którym nasi czytelnicy wspólnie zastanawiają się do kogo należy znaleziony w ogródku „skarb”, albo jakie kroki powinni oni podjąć gdy podejrzewają, że kupili kradziony antyk.
Najciekawszą z usług oferowaną przez serwis jest identyfikacja i wycena staroci i antyków, obsługiwana drogą on-line. Dzięki współpracy z antykwariuszami i marszandami sztuki pomagamy naszym użytkownikom dowiedzieć się z jakiego okresu pochodzą np. ich pamiątki rodzinne oraz jaką szacunkową wartość mają w chwili obecnej.
Portal zbudowany jest w oparciu o TYPO3, które doskonale sprawdza się w zarządzaniu serwisem. Postawiliśmy na jasną, ciepłą kolorystykę, która nie odstraszy również odbiorców ze starszej grupy wiekowej (którym de facto antyki są najbliższe). Przejrzyste menu, rozwijane podkategorie, mało agresywny top i stopka.
Długo zastanawialiśmy się nad nazwą, ale wierzę, że wybór był trafny, ponieważ szybko zapada ona w ucho i jest dosyć charakterystyczna. Kocham antyki… rozmarzyć się można!
Ponieważ portal powstał stosunkowo niedawno w tej chwili stawiamy na jego rozwój, sami wiele ucząc się przy tym. Nieustannie powiększa się nasze grono redakcyjne i już wkrótce planujemy wprowadzić nowe moduły (forum oraz dział poświęcony zapowiedziom i recenzjom wystaw). Prowadzimy rozmowy na temat współpracy partnerskiej z wieloma podmiotami oraz małymi kroczkami realizujemy założenia marketingowe.
Życzę wszystkim miłej lektury, a ja z tego miejsca gorąco pozdrawiam zespół projektowo-wdrożeniowy z Krakowa, który wykonał kawał dobrej roboty.
Chcesz opisać swój startup?
Zerknij na webinside.pl/startup, zapraszamy!
Ocena 2.68/5 (53.67%) (600 głosów)
- Śledzik
TAGI: mojstartup startupy
Komentarze:
Dodał: Gość data: 2010-03-23ciekawe rozwiązania graficzne, design ladny, ale seriws jakos mnie nie przycąga - zapewne z uwagi na tematyke :) zycze oczywiscie rozwoju :)- Pytanie do Agaty
Dodał: Ciekawski data: 2010-03-23Sama stawiałaś TYPO3? :)
Dodał: Gość data: 2010-03-23Mnie się bardzo podoba, gratulacje!- kochamantyki.pl
Dodał: Agata data: 2010-03-23Portal został stworzony w agencji interaktywnej www.trendmaker.pl - @ Agata
Dodał: Ciekawski data: 2010-03-23Dzieki za odp. A jak wygladaja staty?
Dodał: Gość data: 2010-03-23przyjemne, 5/6- dofinansowanie
Dodał: Termon data: 2010-03-23Portal jest dopracowany w szczegółach, to lubię. A czy mozna się dopwiedziec jak został wsparty przez działanie 6.2? - kochamantyki.pl
Dodał: Agata data: 2010-03-24Ciekawki: statystyki zapowiadają się obiecująco. Tak naprawdę w sieci działamy od bardzo niedawna, więc trudno mi jeszcze operować konkretnymi danymi.
Termon: w działaniu 6.2. było do wzięcia do 40.000 PLN (w moim przypadku + kilku miesięczny cykl szkoleń, który trzeba było przejść w ciemno, tzn bez gwarancji, że otrzymam dotację; 12 z 80 projektów zostało dofinansowanych). Jedenak wszystkie te szczegóły zależą od organizacji pośredniczącej.. były i takie projekty, że szkolenie trwało kilka dni. No i oczywiście formalności bez końca.. ;)
Dodał: Termon data: 2010-03-2440.000 PLN na projekt internetowy to ja jestem w stanie zrozumieć, ale tej kasy co jest przyznawana w 8.1 nie zrozumiem.
Agata - powodzenia, masz dosc trudny mi sie wydaje rynek, tym bardziej trzymam kciuki za rozwoj serwisu- kochamantyki.pl
Dodał: Agata data: 2010-03-24Termon: dzięki za wsparcie :) Odnośnie wysokosci dotacji to szczerze mówiąc na początku, przed startem w projekcie, myślałam podobnie jak Ty. Teraz dostrzegam obszary, w których przydałby się większy zastrzyk gotówki. Wiele rzeczy zrobiłabym trochę inaczej, porządniej, w bardziej zaawansowany sposób. Dobre oprogramowanie, sprzęt i 40.000 nie ma w jeden dzień...
Dodaj komentarz:
Najnowsze wiadomości
- Programista (nadal) pilnie poszukiwany
- Już jest nowy Firefox i pierwsze komercyjne gry sieciowe
- Aplikacja SkyCash zyskuje na popularności
- Sprawdzony hosting i domena .eu
- Stwórz aplikację w 24h i poleć do Doliny Krzemowej
- Polacy wciąż łatwym celem dla cyberprzestępców
- Inspirujący Netcamp o e-biznesie
- Nowości Heliona: książki o e-biznesie i nie tylko