Mój startup: kochamantyki.pl

Dawid Kulbaka, 23-03-2010 | Źródło: Mój startup

Kolejny odcinek cyklu Mój Startup. Tym razem Agata zaprasza Was do prezentacji jej projektu Kochamantyki.pl.

Witajcie! Z tej strony Agata, zapraszam do zapoznania się z moim projektem Kochamantyki.pl .

 

Pomysł na serwis powstał w pierwszej połowie 2009 roku, chociaż sama jego idea uśpiona była od wielu lat. Podobnie jak Łukasz, twórca „Twojej Europy” start mojej firmie umożliwiły fundusze unijne, jednak w nieco węższej skali – działanie 6.2. Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia. 
 
Nie wszyscy są tego świadomi, ale rynek antykwaryczny i kolekcjonerski w Polsce od wielu lat bardzo prężnie się rozwija. Ludzie coraz chętniej wybierają się na giełdy staroci, odwiedzają muzea, wzdychają na widok starych, malowniczych kamieniczek. Co więcej wielu z nich „zabija się” na aukcjach internetowych w licytacjach ot chociażby przedwojennych wyrobów galanterii porcelanowej, a jeszcze Inni zastanawiają się co zrobić ze starym zegarem znalezionym na strychu – oddać go do renowacji, a może sprzedać za grosze koledze? 
 
Naprzeciw tego rodzaju zachowań i potrzebom branży antykwarycznej powstał ogólnopolski portal antykwaryczny Kochamantyki.pl. Serwis o antykach i sztuce dawnej. Miejsce spotkań kolekcjonerów, antykwariuszy oraz tych wszystkich osób, dla których sztuka nie pozostaje obojętna. 
 
W serwisie każdy znajdzie coś dla siebie – od artykułów tematycznych, omawiających historię przedmiotów kolekcjonerskich, nawiązujących do trendów rynku antykwarycznego poprzez kalendarium imprez kulturalnych (giełdy staroci, wystawy itp.), a na bazie ogłoszeń kupna sprzedaży skończywszy. Po drodze znajdzie się również baza adresowa antykwariatów, muzeów, ciekawych stron WWW oraz cykl porad kolekcjonerskich, dzięki którym nasi użytkownicy, dowiedzą się m.in. o domowych metodach czyszczenia srebra czy mosiądzu. Wiele ciekawych zagadnień porusza również nasz doradca prawny, z którym nasi czytelnicy wspólnie zastanawiają się do kogo należy znaleziony w ogródku „skarb”, albo jakie kroki powinni oni podjąć gdy podejrzewają, że kupili kradziony antyk.  
 
Najciekawszą z usług oferowaną przez serwis jest identyfikacja i wycena staroci i antyków, obsługiwana drogą on-line. Dzięki współpracy z antykwariuszami i marszandami sztuki pomagamy naszym użytkownikom dowiedzieć się z jakiego okresu pochodzą np. ich pamiątki rodzinne oraz jaką szacunkową wartość mają w chwili obecnej.
 
Portal zbudowany jest w oparciu o TYPO3, które doskonale sprawdza się w zarządzaniu serwisem. Postawiliśmy na jasną, ciepłą kolorystykę, która nie odstraszy również odbiorców ze starszej grupy wiekowej (którym de facto antyki są najbliższe). Przejrzyste menu, rozwijane podkategorie, mało agresywny top i stopka.
 
Długo zastanawialiśmy się nad nazwą, ale wierzę, że wybór był trafny, ponieważ szybko zapada ona w ucho i jest dosyć charakterystyczna. Kocham antyki… rozmarzyć się można!
Ponieważ portal powstał stosunkowo niedawno w tej chwili stawiamy na jego rozwój, sami wiele ucząc się przy tym. Nieustannie powiększa się nasze grono redakcyjne i już wkrótce planujemy wprowadzić nowe moduły (forum oraz dział poświęcony zapowiedziom i recenzjom wystaw). Prowadzimy rozmowy na temat współpracy partnerskiej z wieloma podmiotami oraz małymi kroczkami realizujemy założenia marketingowe.
 
Życzę wszystkim miłej lektury, a ja z tego miejsca gorąco pozdrawiam zespół projektowo-wdrożeniowy z Krakowa, który wykonał kawał dobrej roboty.

Chcesz opisać swój startup?

Zerknij na webinside.pl/startup, zapraszamy!

Ocena 2.68/5 (53.67%) (600 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mojstartup   startupy  

Komentarze:


 • Dodał: Gość data: 2010-03-23
  ciekawe rozwiązania graficzne, design ladny, ale seriws jakos mnie nie przycąga - zapewne z uwagi na tematyke :) zycze oczywiscie rozwoju :)
 • Pytanie do Agaty
  Dodał: Ciekawski data: 2010-03-23
  Sama stawiałaś TYPO3? :)

 • Dodał: Gość data: 2010-03-23
  Mnie się bardzo podoba, gratulacje!
 • kochamantyki.pl
  Dodał: Agata data: 2010-03-23
  Portal został stworzony w agencji interaktywnej www.trendmaker.pl
 • @ Agata
  Dodał: Ciekawski data: 2010-03-23
  Dzieki za odp. A jak wygladaja staty?

 • Dodał: Gość data: 2010-03-23
  przyjemne, 5/6
 • dofinansowanie
  Dodał: Termon data: 2010-03-23
  Portal jest dopracowany w szczegółach, to lubię. A czy mozna się dopwiedziec jak został wsparty przez działanie 6.2?
 • kochamantyki.pl
  Dodał: Agata data: 2010-03-24
  Ciekawki: statystyki zapowiadają się obiecująco. Tak naprawdę w sieci działamy od bardzo niedawna, więc trudno mi jeszcze operować konkretnymi danymi.

  Termon: w działaniu 6.2. było do wzięcia do 40.000 PLN (w moim przypadku + kilku miesięczny cykl szkoleń, który trzeba było przejść w ciemno, tzn bez gwarancji, że otrzymam dotację; 12 z 80 projektów zostało dofinansowanych). Jedenak wszystkie te szczegóły zależą od organizacji pośredniczącej.. były i takie projekty, że szkolenie trwało kilka dni. No i oczywiście formalności bez końca.. ;)

 • Dodał: Termon data: 2010-03-24
  40.000 PLN na projekt internetowy to ja jestem w stanie zrozumieć, ale tej kasy co jest przyznawana w 8.1 nie zrozumiem.

  Agata - powodzenia, masz dosc trudny mi sie wydaje rynek, tym bardziej trzymam kciuki za rozwoj serwisu
 • kochamantyki.pl
  Dodał: Agata data: 2010-03-24
  Termon: dzięki za wsparcie :) Odnośnie wysokosci dotacji to szczerze mówiąc na początku, przed startem w projekcie, myślałam podobnie jak Ty. Teraz dostrzegam obszary, w których przydałby się większy zastrzyk gotówki. Wiele rzeczy zrobiłabym trochę inaczej, porządniej, w bardziej zaawansowany sposób. Dobre oprogramowanie, sprzęt i 40.000 nie ma w jeden dzień...


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.