Nie zawsze trzeba wygrywać we własnym teście

Grzegorz Komsta, 21-03-2010 | Źródło: Techcrunch.com

W ubiegłym roku firma Google udostępniła zbiór narzędzi o nazwie Sputnik, którego zadaniem było testowanie zgodności przeglądarek z JavaScript na podstawie pięciu tysięcy wykonanych testów. Teraz to narzędzie dostępne jest z poziomu przeglądarki, ale przeglądarka Chrome przegrywa z konkurencją.

Większość testów dotyczących JavaScript skupia się na szybkości wykonywania skryptu przez przeglądarkę, natomiast w przypadku Sputnika jest to typowy test na zgodność przeglądarki z nim. Wydawać by się mogło, że skoro Google przygotowuje narzędzie do takich testów, to robi to po to, żeby pochwalić się świetnym wynikiem swojej przeglądarki. Tymczasem mamy niespodziankę, bo Chrome zostało wyprzedzone przez Operę oraz Safari.

 

W teście na zgodność najlepsze miejsce przypada tej przeglądarce, która zanotuję najmniej błędów i tutaj najlepiej wypada Opera – jej wynik to 78 błędów. Drugie miejsce przypadło Safari, w przypadku której jest to 159 błędów, czyli już ponad dwa razy więcej, niż u lidera. Chrome znalazło się na trzecim miejscu z wynikiem 218 błędów, a nie tak daleko za nim uplasował się Firefox – 259 odnotowanych błędów. Daleko w tyle jest Internet Explorer z 463 błędami.

sputnik.googlelabs.com/

 

Ocena 2.62/5 (52.39%) (234 głosów)
 • Śledzik
TAGI: opera   chrome   safari   explorer   sputnik   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.