Maperia: nowy polski lokalizator społecznościowy

Dawid Kulbaka, 12-03-2010 | Źródło: Maperia.pl

Z początkiem roku ruszył lokalizator internetowy, posiadający cechy serwisu społecznościowego, dzięki któremu użytkownicy mają możliwość zamieszczania zdjęć, filmów wideo oraz opinii na temat konkretnych obiektów.

 
Maperia.pl to użyteczne źródło informacji dotyczących lokalizacji w Polsce i na świecie. To także serwis mobilny dla telefonów komórkowych. 
 
Witryna oferuje wyszukiwanie obiektów znajdujących się w pobliżu poszukiwanej lokalizacji, po określeniu konkretnej odległości (np. w promieniu 10 km). Uzupełnia widok mapy zdjęciami i filmami wideo, dodanymi przez użytkowników portalu. Ponadto można planować trasy podróży wraz z punktami POI.
 
Maperia umożliwia zamieszczanie ofert, cenników usług i innych informacji handlowych. Jest to swego rodzaju platforma umożliwiająca publikację darmowej reklamy. Oprócz samego zaistnienia w wyszukiwarce, firma, która utworzy swój profil może, bowiem zaprezentować się na nim w wybrany przez siebie sposób.
 
Jednym ciekawych pomysłów jest tzw. Poszerzona Rzeczywistość, dzięki której właściciele iPhone’ów lub telefonów z systemem Android mogą zainstalować aplikację layar  i oglądać na bieżąco to, co dzieje się w ich najbliższej okolicy.
Ocena 2.64/5 (52.84%) (313 głosów)
 • Śledzik
TAGI: startupy   mapy   maperia  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.