Dotacje na e-usługi: wnioski tylko przez internet!

Dawid Kulbaka, 11-03-2010 | Źródło: MSWiA

Wreszcie ktoś zabrał się za porządek związany z proceduralną częścią składania wniosków o dotacje na projekty internetowe.

Od nowego naboru wniosków na dofinansowanie e-usług (PO IG 8.1) ze środków unijnych zmieniają się kryteria i procedura ich składania. Przedsiębiorcy nie będą musieli już osobiście dostarczać dokumentów i oczekiwać w kolejkach. Składanie wniosków będzie odbywać się tylko przez Internet. O tym czy projekt zostanie zakwalifikowany zadecyduje jego jakość, innowacyjność i efektywność ekonomiczna - poinformowało MSWiA.

Jak podkreślają przedstawiciele ministerstwa, zmiany wynikają z zaleceń Komisji Europejskiej.
 
Data złożenia wniosku nie będzie miała wpływu na przyznanie dofinansowania. W ramach konkursu przedsiębiorca złoży tylko jeden wniosek o dotację. Wprowadzone zostaną również nowe kryteria oceny merytorycznej, które umożliwią stworzenie jednoznacznego rankingu najlepszych projektów. Wnioski przedsiębiorców nie będą mogły zająć pozycji ex aequo. W ramach środków dostępnych na dany konkurs dotacje otrzymają najwyżej ocenione projekty.
 
Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało takze, ze nie ma możliwości dalszego zwiększenia kwoty dotacji w ramach naboru z października 2009 roku. Należy zaznaczyć, że program powinien być zrealizowany do 2013 roku.

 

Ocena 2.46/5 (49.2%) (289 głosów)
 • Śledzik
TAGI: poig   startupy   dotacje   parp   ue  

Komentarze:

 • PARP
  Dodał: Gość data: 2010-03-11
  No i ktoś zmądrzał jednak, może w końcu skończą się zachowania jak z kurnika, dotacja dla bele-projektów i zacznie się uczciwa konkurencja. Byle jeszcze zroumeli to osoby oceniające. O reszte chyba nie trzeba się juz martwic.

 • Dodał: Gość data: 2010-03-11
  fajne!
 • Mądry,
  Dodał: Gość data: 2010-03-15
  Kolejny odcinek serialu Mądry Polak po szkodzie, zresztą, który nigdy się nie skończy, musiałoby 40 mln ludzi wrócić do szkoły.

  Jaki naród takie władze. A że władzę tępe choć cwane to naród...


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.