3.1: tygodniowa kolejka, przepychanki i... Rafał Agnieszczak

Dawid Kulbaka, 09-03-2010 | Źródło: TVN24, własne, Rafał Agnieszczak. Fot. TVN CNBC

PARP jest ostatnio najbardziej gorącą instytucją w kraju. Niedotrzymane obietnice i dofinansowanie przeciętnych projektów, a dziś... Rafał Agnieszczak.

W najnowszym „rozdaniu” PO IG z działania 3.1 do wzięcia jest ponad 53 miliony złotych. W PARP ludzie od tygodnia ustawiają się w kolejce i tworzą listy obecności. Spora grupa osób wynajęła także własnych ochroniarzy do pilnowania miejsc w kolejce. 
 
O tym jak siłą zdobywa się władzę przekonał się Rafał Agnieszczak, który  postanowił narobić trochę zamieszania wokół tej kuriozalnej sprawy. Szef Fotki.pl chciał przedostać się do biura PARP i złożyć swój wniosek bez kolejki, choć jak twierdzi - z rana pojawił się tam jako pierwszy. 
 
W odpowiedzi na to grupa ochroniarzy powstrzymała go siłą. Całość zarejestrowały kamery stacji TVN CNBC. Fanki (fanów?) Agnieszczaka uspokajamy, że nic mu się nie stało. 
 
- Po prostu uznałem, że każdy ma równe prawo prawo do dotacji, a nie ten co najwcześniej sobie kolejkę zaklepie - powiedział dla Webinside.pl.

Zobacz relacje z wydarzenia:

Komunikat PARP

W tym dniu odbywał się nabór wniosków od przedstawicieli organizacji otoczenia biznesu, którzy starają się o dofinansowanie w działaniu 3.1 Inicjowanie działalności innowacyjnej.

 

Wnioskodawcy mogą otrzymać dofinansowanie na tzw. preinkubacje przedsiębiorstw czyli m.in. doradztwo biznesowe na etapie zakładania firmy oraz dofinansowanie na wejścia kapitałowe w nowozakładane projekty. W sprawie wnioskodawców, którzy wczoraj składali wnioski informujemy, że w ciągu 20 min wszystkie osoby, które wczoraj zaplanowały złożenie wniosku tego dokonały.

 

Sprostowanie

Oświadczam, że przedstawione na niniejszej stronie stwierdzenie jakoby poniedziałkowe zajście było zaplanowaną prowokacją przedsiębiorcy we współpracy z TVN CNBC jest całkowicie nieuprawnione. Była to moja osobista, błędna nadinterpretacja tego zdarzenia nie poparta żadnymi faktami. Wyrażam głębokie ubolewanie i przepraszam z powodu zaistniałej sytuacji i wprowadzenia w błąd wszystkich zainteresowanych tym tematem. Obiecuję dołożyć szczególnej staranności aby w przyszłości tego typu naruszenie etyki dziennikarskiej nie miało już nigdy miejsca.

Ocena 2.74/5 (54.88%) (285 głosów)
 • Śledzik
TAGI: poig   dotacje   agnieszczak   parp   ue   startupy  

Komentarze:


 • Dodał: Gość data: 2010-03-09
  PARP przechodzi samego siebie, toż to kpina z "biznesu" z ludzi i młodych przedsiębiorców, brawo panie agnieszczak
 • czepialscy
  Dodał: rafik data: 2010-03-09
  Czego czepiacie się PARU. Chyba tylko tego, że w 2009 roku dziesięciokrotnie powiększył pulę kasy z UE.

 • Dodał: Gość data: 2010-03-09
  Może PARP powiększył pulę kasy, ale niektóre dotowane projekty nie są na pewno "innowacyjne", a poziom kilku, które już zostały opublikowane i widziałem w Internecie jest żałosny
 • @ rafik
  Dodał: Jens data: 2010-03-09
  Nikt się nie czepia instytucji tylko metod jej działania.

  Nie chodzi o to ile kasy ma do dyspozycji, tylko jak i komu je rozdaje..
 • gość
  Dodał: rybik data: 2010-03-09
  Co wy wypisujecie, przecież PARP porusza się w ramach określonych przez rozporządzenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Nie można mieć pretensji do dorożki za to ciągnie ją kiepski koń
 • Błąd nie 8.1 a 3.1
  Dodał: Gość data: 2010-03-09
  Zupełnie inne programy! Błąd na błędzie
 • @ Gość
  Dodał: Dawid Kulbaka data: 2010-03-09
  Dzięki - masz oczywiście racje, błąd poprawiony.

 • Dodał: Łukasz Matuszewski data: 2010-03-10
  Fakt, Rafał składał w ramach PO IG 3.1 (nie 8.1), pewnie na Startup School

  Natomiast co do całej afery... zastanawiam się, czy Ci ochroniarze w ogóle mieli prawo użycia przymusu bezpośredniego (w końcu wyprowadzili go siłą przed kamerami) - czy oni byli pracownikami PARPu czy wynajętymi staczami do kolejki? Jeśli nie byli związani z PARPem na miejscu Rafała Agnieszczaka wystąpiłbym do sądu o naruszenie nietykalności osobistej bo raczej nie mieli prawa interweniować. Nie wiem czy takie "listy społeczne" są w ogóle prawnie dozwolone, czy jest to w ogóle w jakiś sposób regulowane. Jednak z całą pewnością pachnie to bardzo brzydko. Całe szczęście wprowadzają składanie wniosków online i będzie spokój...
  Pozdr
  Ł.
 • bidulek
  Dodał: Gość data: 2010-03-10
  Bidulek agnieszczak dostał [cenzura] i krzyczał- panowie , nie bijcie hehe
 • heh
  Dodał: Gość data: 2010-03-10
  za takie zachowanie to powinien dostać mega [cenzura], odbiło kolesiowi i tyle :)
 • autocenzura
  Dodał: Gość data: 2010-03-10
  Dlaczego zmnieniliście treść strony. Jeszcze wczoraj była informacja, że Agnieszczak umówił się uprzednio na nagranie zajścia z TVNCNBC
 • BULLSHIT
  Dodał: Gość data: 2010-03-10
  Chory kraj i chorzy mali ludzie,
  stoją jak żebraki pod tym PARP'em,
  buhahahahah

  I do tego na tyle pozbawieni odwagi, że ochroniarzy potrzebują. Paranoja. To jest konkurs innowacyjności czy parada po...ów? Oczywiście wszystko co ma związek z funduszami UE to parada po...ów.

  dotacje na innowacyjność, jakiś bullshit. Kto pierwszy ten lepszy, kolejki, sick.
  To raczej powinny być rozstrzygane pod względem merytorycznym i wniosek złożony jako 30 tys. powinien mieć te same szansę na bycie ocenionym jak ten 1.

  No ale przecież można upadlać społeczeństwo i robić walki gladiatorów.

  A co do Agnieszczaka? To już no comment. Facet jest spalony i szuka rozgłosu jak doda. Kiedy ściągniesz majty na skrzyżowaniu?

 • hehe
  Dodał: ja data: 2010-03-10
  agnieszczak [słowo obraźliwe] nr #1
 • trzeba umieć czytać
  Dodał: Gość data: 2010-03-10

  Wnioski podlegały najpierw ocenie merytorycznej i dopiero później kiedy okazało się, że nie ma środków nastąpiła ocena pod względem kolejności zgłoszeń. Można oczywiście było zrobić losowanie, ale Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wybrało kolejność zgłoszeń. Te wszystkie informacje były dostępne w regulaminie konkursu. Wystarczyło tylko przeczytać
 • słabizna
  Dodał: Gość data: 2010-03-10
  Mam jeszcz jedno przemyślenie. Może ktoś wreszcie wymuśli jakiś super innowacyjny pomysł, a nie kolejny niszowy portal społęcznościowy.

 • Dodał: KubaRyba data: 2010-03-10
  chory kraj,człowiek który mam pomysł na biznes musi przejść takie piekło...
 • @ autocenzura
  Dodał: Dawid Kulbaka data: 2010-03-11
  To była informacja nieprawdziwa, dlatego ją wykasowaliśmy.

 • Dodał: marecki data: 2010-03-11
  chłopaki uważajcie co piszecie,
  "parp zamierza podjąć wszelkie dostępne kroki prawne w obronie swojego dobrego imienia."
 • TVN
  Dodał: Gość data: 2010-03-12
  Sugeruję zobaczyć ten materiał TVNu.

  To naprawdę nie było reżyserowane? Te kadry były przypadkowe?

  I ta wypwowiedź Agnieszczaka. Nie jest trochę bez sensu?
 • marketing wirusowy
  Dodał: Michał Adam Bielecki data: 2010-03-12
  To co obserwujemy przy okazji PARP jest pierwszym w Polsce realizownym na tak szeroką skalę przykładem działań z zakresu marketingu wirusowego skierowango przeciw instytucji publicznej w celu wywarcia wpływu na jej decyzję. Nie zaskakuje to, jeśli pamiętamy że działanie którego akcja dotyczy to e-biznes. Marketing wirusowy jest specyficznym rodzajem działań marketingowych. Polega na zainicjowaniu sytuacji w której potencjalni klienci będą sami między sobą rozpowszechniać informacje dotyczące firmy, usług czy produktów. Nie zawsze musi to być konkretna informacja, może to być budowanie świadomości marki i jej pozycjonowanie. W tym konkretnym przypadku widać, że ofiarą marketingowców oprócz instytucji rządowej stały się media.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.