Wyniki konkursu 8.1: 233 mln złotych dla startupów

Dawid Kulbaka, 04-03-2010 | Źródło: PARP

Listy projektów rekomendowanych do otrzymania dofinansowania złożonych w III rundzie konkursu do działania 8.1 PO IG są juz podane do publcznych wiadomości.

Dotacje otrzymało 335 wniosków na łączną kwotę ponad 233 mln złotych. Budżet konkursu został zwiększony o 100 mln złotych co pozwoliło przyznać dofinansowanie wnioskom złożonym jak kompletne w pierwszych dwóch dniach naboru. Jest to największe zwiększenie budżetu w porównaniu z dotychczasowymi  naborami, gdzie zwiększenie alokacji wynosiło ok. 60 mln złotych.
 
Najbliższy nabór wniosków w 2010 r. planowany jest na przełomie marca i kwietnia po zakończaniu prac nad nowelizacją rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego w sprawie udzielania przez PARP pomocy finansowej na tworzenie i rozwój gospodarki elektronicznej w ramach PO IG.
 
Wśród projektów, które otrzymają wsparcie finansowe większość firm znajduje się w organizacji, choć dofinansowanie otrzymają znane marki, jak na przykład syntezator mowy IVONA oraz portale Filmaster.pl i Student.pl. Lista wszystkich projektów znajduje się w tym pliku PDF

 

Ocena 2.62/5 (52.31%) (242 głosów)
 • Śledzik
TAGI: startupy   ue   poig   dotacje  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.