71 zarzutów dla oszusta z Allegro

Dawid Kulbaka, 04-03-2010 | Źródło: Policja, KWP Szczecin

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na aukcjach wyłudził od co najmniej 71 osób kwotę kilku tysięcy złotych. Kilka firm mogło stracić na "współpracy" z nim nawet kilkadziesiąt tysięcy.

32-letni Tomasza J. działał od września do października ubiegłego roku. Jest on osobą nie mającą stałego miejsca zameldowania. W Szczecinie wynajął mieszkanie w centrum. Poprzez domowy komputer, dysponując kontem użytkownika opublikował setki ofert sprzedaży doładowań prepaid najpopularniejszych sieci komórkowych.
 
Z jego ofert skorzystało 71 osób. Niestety nigdy nie otrzymały one zakupionego towaru w postaci kodów doładowujących, pomimo dokonanych wpłat na wskazane i specjalnie w tym celu założone przez podejrzanego konto bankowe. Szacuje się, że w taki sposób oszukani stracili łącznie kilka tysięcy złotych.
 
Policjanci zbierając materiał dowodowy ustalili także, że Tomasz J. mógł doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem firmy z terenu Polski dzierżawiące terminale do generowania kodów prepaid, na łączną kwotę nawet ponad 40 tysięcy złotych. Przedstawiciele tych firm podają, że wszystko wskazuje na to, że oszust z góry zaplanował przestępcze działanie. Jego oferty sprzedaży były od początku zaniżone, tak aby przyciągnąć klienta.
 
Tomasz J. usłyszał dotąd 71 zarzutów za oszustwa. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego policyjnego dozoru.
Ocena 2.66/5 (53.19%) (370 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.