Microsoft: Jaką przeglądarkę wybierasz?

Dawid Kulbaka, 24-02-2010 | Źródło: Gazeta Wyborcza

Już za tydzień systemy operacyjne Microsoftu (XP, Vista i Windows 7) zaktualizują się i zapytają użytkowników z jakiej przeglądarki zechcą skorzystać.

To wynik działania Komisji Europejskiej, która po skardze producentów mniej popularnych aplikacji do przeglądania sieci nakazała firmie Microsoft zaprzestania utrzymywania pozycji monopolu i preinstalowania Internet Explorer wszystkim użytkowaniom swojego systemu. 
 
Od przyszłego tygodnia użytkownicy zyskają możliwość wyboru przeglądarki w specjalnym oknie, w którym pokazywać się będzie pięć najpopularniejszych obecnie aplikacji na rynku: Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome i Safari. 
 
Kolejność wyświetlania opcji będzie losowa, a po przewinięciu okna wyświetli się także możliwość wyboru pozostałych przeglądarek jak K-Meleon czy Flock. W sumie do wyboru będzie dwanaście programów. Jak będzie wyglądało okno wyboru można zobaczyć na stronie  Browserchoice.eu.
Ocena 2.69/5 (53.75%) (317 głosów)
 • Śledzik
TAGI: ie   microsoft   firefox   flock   opera   chrome   safari   ue   przegladarki  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.