Odpowiedzą za spam na Naszej-klasie

Dawid Kulbaka, 22-02-2010 | Źródło: Policja, Krzysztof Pach

Dwóch młodych internautów stworzyło robota, który zakładał na Naszej-klasie fikcyjne konta reklamowe i naprowadzał "klientów" na aukcje internetowe.

Z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej w Łodzi skontaktowali się zaniepokojeni przedstawiciele portalu N-k. Zasygnalizowali swoje podejrzenia co do nielegalnej działalności wytypowanych użytkowników portalu. Nieuczciwy proceder polegał na tym, że w sposób zautomatyzowany zakładali oni konta  zamieszczając na nich erotyczne zdjęcia kobiet czym powodowali dużą liczbę odwiedzin założonych przez siebie profili.
 
Konta te z kolei prowadziły do aukcji internetowych promujących tysiące sprzedawanych przez nich produktów. Taki sposób reklamy jest sprzeczny z regulaminem portalu społecznościowego, na którym za podobne konta obowiązują stosowne opłaty. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń dwaj sprawcy w ciągu trzech miesięcy założyli co najmniej 90 takich kont.
 
Policjanci ustalili, że nieuczciwi internauci są mieszkańcami  Działoszyna.  Dotarli do 19-latka i jego o rok starszego kolegi, obaj są uczniami szkół o profilach informatycznych. Podczas przeszukania ich mieszkań zabezpieczono twarde dyski komputerów oraz około 140 płyt zawierających programy komputerowe bez wymaganej licencji.
 
Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności
Ocena 2.81/5 (56.23%) (276 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.