Mój startup: anglobiznes.pl

Dawid Kulbaka, 16-02-2010 | Źródło: Własne

Kolejny odcinek cyklu Mój Startup na Webinside.pl. Tym razem swoje projekty opisują dla Was wydawcy witryn o tematyce nauki języka angielskiego.

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie nauką języka angielskiego. Idąc za myślą: Potrzeba matką wynalazków, zostały stworzone przez nas dwa serwisy językowe. 

 

Portal www.anglobiznes.pl jest odpowiedzią na potrzebę dostosowania kształcenia do rynku pracy. Obecnie na rynku internetowym nie spotykaliśmy się z podobnymi serwisami. Dostępnie są serwisy poświęcone raczej ogólnej nauce języka angielskiego. Na portalu znajdziesz angielskie słownictwo specjalistyczne, formuły konwersacyjne, wzory korespondencji, szkoły językowe, język angielski ogólnie i wiele informacji i wskazówek na temat twojej branży w anglojęzycznym świecie. Ponadto będziesz mógł kontaktować się z ludźmi z twojego sektora pracy oraz wymieniać się doświadczeniami zawodowymi.
Użytkownikami portalu są szkoły i uczelnie językowe, firmy, które szkolą swoich pracowników, osoby indywidualne z różnych branż, użytkownicy z krajów anglojęzycznych, ale również osoby, które pragną nauczyć się języka ogólnego, czy też skorzystać z dostępnych atutów portalu. 
 
Portal Anglobiznes został uruchomiony w grudniu 2008 roku. Przez pół roku pracowały nad nim trzy osoby: programista, grafik oraz osoba odpowiedzialna za treści znajdujące się na portalu. Przez pierwsze pół roku statystyki oglądalności szły powoli do góry. Portal był przez cały czas pozycjonowany i reklamowany własnymi siłami, by we wrześniu 2009 roku osiągnąć liczbę unikalnych odwiedzin na poziomie powyżej 500 osób dziennie. Liczba ta wciąż rośnie. 
 
Ponadto niedawno została uruchomiona sprzedaż książek elektronicznych, tzw. e-booków  do nauki języka angielskiego, głównie od strony zawodowej. Strona wydawnictwa www.eprofess.pl z dnia na dzień zdobywa coraz to większe zainteresowanie czytelników, przyczyniając się tym samym do ich rozwoju osobistego i inwestycji we własną karierę. 
 
W chwili obecnej wydawnictwo w swojej ofercie posiada 11 ebooków. Skupiamy się na tematyce, której na próżno szukać w zwykłych księgarniach. Nasze książki powstają w ścisłej współpracy z osobami doświadczonymi, z pasją i koncepcją do nauczania. Skupiamy się na tym, aby dostarczyć czytelnikom jak najwięcej praktycznej wiedzy i dobrych przykładów. 
 
Ebook pod tytułem: Rozmowa kwalifikacyjna z pracodawcą po angielsku stał się najbardziej popularną publikacją wśród czytelników, którzy chcą już na stracie kariery dobrze wypaść i doskonale zaprezentować swoją osobę przed światem zawodowym. Projekt Eprofess powstał we wrześniu 2009 roku i sukcesywnie zaczął zdobywać coraz to szersze grono klientów. Podpisana została również umowa sprzedaży ebooków z księgarniami internetowymi, m.in. z Nexto. 
 
Do zbudowania obydwu projektów wykorzystano: PHP, Html, Javascript. Wiadomo początki są trudne, ale warto widząc efekty naszych starań: zwiększająca się liczba zarejestrowanych osób, liczba odwiedzin, rosnące statystyki w Google Analytics, zainteresowanie reklamą, rosnąca sprzedaż ebooków. Biorąc pod uwagę fakt, iż zajmujemy się tematyką niszową jesteśmy zadowoleni z osiągniętych rezultatów i to w tak niedługim czasie. 
 
Jednym słowem www.anglobiznes.pl i www.eprofess.pl to młode serwisy całkowicie stworzone do potrzeb zawodowych osób dla których rozwój intelektualny idzie w parze z profesjonalizmem i postępem. Oby takich projektów było więcej :).
 
Chcesz opisać swój startup? Zerknij na webinside.pl/startup, zapraszamy!
Ocena 2.6/5 (52.09%) (445 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mojstartup   startupy  

Komentarze:

 • podoba mi sie pomysl
  Dodał: alan data: 2010-02-16
  dobra stronka, takich wlasnie malo, bede z niej korzystal napewno

 • Dodał: Ja_ck data: 2010-02-16
  Gratuluje pomysłu i powodzenia.

 • Dodał: Gość data: 2010-02-17
  mogli sie bardziej postarac.
 • :)
  Dodał: Gość data: 2010-02-17
  Polecam wszystkim te e-booki, są fantastyczne:)
 • zadowolona
  Dodał: bloody mary data: 2010-02-18
  od dzis jestem stala bywalczynia anglobiznesa . wlasnie takich stronek brakuje dla uczacych sie angielskiego branżowego. wszyscy polecaja tylko gneral english , bardziej ambitni:) potrzebuja wiecej...dzieki za ten start up ...
 • brawo!!!
  Dodał: Gość data: 2010-02-21
  w koncu cos madrzejszego niz te fotki, fotosiki, grona, nasze klasy, i tym podobne... wiecej prosze stronek dla bardziej ambitnych i pracowitych a nie dla gimnazjalistów, ktorzy kazdy wolny czas wypelniaja pustymi zajeciami, niestety!!!

 • Dodał: Gość data: 2010-03-09
  takie sobie..

 • Dodał: Gość data: 2010-03-18
  nie jest złe :)


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.